Pod koniec lipca deweloper otworzył obiekt w Otwocku. Park handlowy oferuje ponad 9 tys. mkw. powierzchni najmu. Otwarcie kolejnego obiektu - w Skarżysku-Kamiennej – Trei planuje na 17 sierpnia. To pierwsza inwestycja firmy w województwie świętokrzyskim. W tym Vendo Parku jest 14 lokali. Sklepy otworzą tam m.in. Kakadu, Smyk, Vilaro, Media Expert, Pepco, Rossmann.

Oba parki handlowe Trei buduje w ramach spółki z Patron Capital. - Dwa Vendo Parki, które otwieramy w wakacje, są w całości skomercjalizowane. To wynik naszej długofalowej współpracy ze znanymi markami i sieciami sklepów, ale też efekt rosnącego zainteresowania obiektami nowych grup najemców, którzy zaczęli dostrzegać potencjał parków handlowych – tłumaczy cytowany w komunikacie Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland. - Mocno pracujemy nad tym, by poszerzać ofertę Vendo Parków. Prowadzimy negocjacje z dwoma nowymi markami, które chcielibyśmy wprowadzić do naszych centrów – dodaje.

W tym roku Trei planuje otwarcie jeszcze co najmniej trzech parków handlowych. Vendo Parki powstają w Mielcu, w przygotowaniu są obiekty w Zambrowie (6,6 tys. mkw.) i w Krakowie (3 tys. mkw.). W sumie na etapie planowania, przygotowania lub uzyskiwania pozwoleń na budowę Trei ma kilkanaście parków handlowych.

W ostatnim czasie firma powiększyła swój bank ziemi, kupując działki m.in. w Gorzowie Wielkopolskim. - W tym mieście jeszcze w tym roku, wspólnie z naszym partnerem, Patron Capital, planujemy wybudować park handlowy o powierzchni 9 tys. mkw. – zapowiada Jacek Wesołowski.

W czasie wakacji firma rozpocznie budowę Vendo Parku w Szczecinie. Będzie to jeden z większych obiektów dewelopera – dostarczy 24 tys. mkw. powierzchni. Park będzie składał się z części handlowej i marketu OBI. Obiekt ma być gotowy w przyszłym roku.

Po wakacjach Trei planuje rozpoczęcie budowy Vendo Parków w Łapach, Lubinie, Koninie i Ciechanowie.