Znajdzie się w nich 108 mieszkań o powierzchni od 43 do 146 mkw. Lokale na najwyższych piętrach będą mieć nawet 80-metrowe tarasy. W podziemnej hali garażowej znajdą się miejsca postojowe i komórki lokatorskie. Ceny apartamentów w inwestycji Bernadovo zaczynają się od 16 tys. zł za mkw. Obejmują już miejsce postojowe i komórkę lokatorską.

Deweloper zastosuje ekorzowiązania jak zielone dachy i panele fotowoltaiczne. Wykorzystywana będzie także woda opadowa.

Na osiedlu powstanie sala klubowa, siłownia, rowerownie. Będą też punkty do mycia rowerów i psów.

Osiedle Bernadovo powstanie przy ul. Wzgórze Bernadowo w dzielnicy Mały Kack w Gdyni. To ósma inwestycja mieszkaniowa w Polsce spółki BPI Real Estate Poland.

Jak mówią przedstawiciele spółki, ponad połowę powierzchni działki gdyńskiego osiedla stanowi las z alejkami spacerowymi, strefami wypoczynku, placem zabaw, tablicami dydaktycznymi. W planach są także domki i hotele dla małych zwierząt, ptaków i owadów.

- Polska jest ważnym rynkiem dla BPI Real Estate, dlatego stale poszukujemy tu atrakcyjnych gruntów pod inwestycje – mówi cytowany w komunikacie Béranger Dumont, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland. – Koncentrujemy się na regionach, w których jesteśmy już obecni. Po inwestycji Cztery Oceany w Gdańsku, wiedzieliśmy, że chcemy wybudować w Trójmieście kolejne osiedle. Nasz wybór padł na Gdynię. Postawiliśmy na nieco inną, bardziej kameralną koncepcję zabudowy, dostosowując projekt do wyjątkowego otoczenia lasu.

Zakończenie budowy osiedla Bernadovo deweloper zapowiada na drugi kwartał 2024 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest CFE Polska – spółka z tej samej grupy kapitałowej, do której należy BPI Real Estate Poland.