Sprzedaż mieszkań w praskim budynku Metro Art już się rozpoczęła. Przy ul. Żupniczej deweloper, spółka Victoria Dom, zaplanował 133 mieszkania o powierzchni od 29 do 133 mkw. – od kawalerek po lokale z pięcioma pokojami. W ofercie są mieszkania z antresolami.

Średnie ceny mkw. lokali w Metro Art to 13 tys. zł.

- Warszawska Praga od kliku lat przeżywa renesans. Jej niepowtarzalny klimat, oryginalna przedwojenna architektura i niebanalne knajpki docenił brytyjski dziennik „The Independent" w zestawieniu najciekawszych dzielnic europejskich miast. Praga-Południe znalazła się w ubiegłym roku w pierwszej piątce rankingu najpopularniejszych dzielnic Warszawy przygotowanym przez morizon.pl – mówią przedstawiciele Victorii Dom. – Metro Art jest inwestycją dobrze skomunikowaną z centrum stolicy dzięki bogatej sieci tramwajowej oraz autobusowej.

Victoria Dom oddała do użytku ponad 12 tys. mieszkań i domów. Na różnych etapach (budowy i przygotowania) ma ponad 12,5 tys. lokali. Buduje je przede wszystkim w Warszawie. W ubiegłym roku firma rozpoczęła budowę osiedla Viva Piast w Krakowie. Od sześciu lat deweloper inwestuje – w Berlinie, a od dwóch - w Lipsku.