Sześciopiętrowy budynek przy ul. Kieleckiej, nieopodal węzła Wzgórze św. Maksymiliana, oferuje 11,4 tys. mkw. powierzchni najmu. - Architektura kameralnego biurowca nawiązuje do gdyńskich tradycji modernizmu. Budynek zaprojektowano zgodnie z kryteriami certyfikacji środowiskowej LEED. Pierwszy najemca, gdyńska firma spedycyjna C. Hartwig wprowadzi się do budynku K2 już we wrześniu tego roku – podaje w komunikacie Vastint Poland.

Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland, podkreśla, że inwestycja „doskonale wpisuje się w krajobraz Gdyni, nawiązując do historii tego miasta i jego wyjątkowej architektury". - Chcieliśmy też zapewnić najemcom elastyczne możliwości aranżacji wnętrz – zaznacza. Projekt budynku powstał w pracowni APA Wojciechowski Architekci. - Białe panele obrazują żagle na wietrze. Dzięki temu ta minimalistyczna elewacja stała się dynamiczna – opisuje Dżafar Bajraszewski, architekt z trójmiejskiego oddziału pracowni APA Wojciechowski Architekci. - Wygląda inaczej w zależności od tego, pod jakim kątem się na nią patrzy. Dodatkowo, w zależności od pory dnia, inaczej układają się na niej cienie.

- Budynek ma charakterystyczny kształt litery „H". Taki układ zapewnia, że przestrzeń wewnątrz budynku jest dobrze doświetlona z każdej strony i daje bardzo szerokie możliwości aranżacji powierzchni biurowej. Po części jest to również efekt wykorzystania wielkogabarytowych betonowych prefabrykatów stropowych – dodaje Tomasz Okuszko, z Vastint Poland. - Nie jest to powszechnie stosowane rozwiązanie, ale dzięki niemu rozpiętość skrzydła piętra dochodzi do 16 metrów i jest całkowicie wolna od słupów czy innych elementów konstrukcyjnych – zwraca uwagę.

W lobby budynku mogą się odbywać zarówno spotkania biznesowe, jak i towarzyskie. W dwupoziomowej hali garażowej jest 136 miejsc postojowych oraz szatnie dla rowerzystów. Miejsca dla jednośladów deweloper zaplanował także od strony tylnego dziedzińca, który ozdobi 50 ponad 20-letnich brzóz. Biurowiec spełnia wymogi certyfikacji środowiskowej LEED.

Inwestorem i deweloperem kompleksu jest spółka Vastint Poland, za projekt architektoniczny K2 odpowiada gdyńska pracownia APA Wojciechowski. Wykonawcą inwestycji jest firma CFE Polska.