W pierwszym etapie osiedla Modena w Poznaniu Cordia wybuduje sześciopiętrowy budynek z ośmiopiętrową dominantą. Powstaną 263 mieszkania i dziewięć lokali usługowych.
Większość mieszkań to kawalerki i lokale dwupokojowe. W ofercie są też lokale z dwoma i trzema pokojami. Na najwyższych piętrach (poziom dominanty) znajdą się dwukondygnacyjne mieszkania z tarasami o powierzchni do 138 mkw. Do lokali na parterze są przypisane ogródki.

Jak tłumaczą przedstawiciele dewelopera, nazwa osiedla i jego architektura nawiązują do tradycji założonych w 1908 r. zakładów „Modena", które przez lata dyktowały trendy w polskiej modzie. To właśnie na ich terenie Cordia wybuduje swoje pierwsze w Poznaniu mieszkania.

– Ekspansja Cordii w Polsce zdecydowanie nabiera tempa: w minionym roku mieliśmy premiery w Gdańsku i w Sopocie, a listę nowych inwestycji w 2022 r. otwiera długo zapowiadany projekt w Poznaniu – mówi cytowany w komunikacie Tomasz Łapiński, dyrektor zarządzający inwestycjami mieszkaniowymi w spółce Cordia Polska. – Cieszę się, że działalność w stolicy Wielkopolski rozpoczynamy właśnie od Modeny. To niezwykle symboliczny i ważny dla tożsamości Poznania projekt, który łączy funkcje mieszkaniowe z rewitalizacją zabytkowej tkanki miejskiej – podkreśla. Dodaje, że Cordia chce dać Modenie drugie życie.

– Wyremontujemy i wykorzystamy w kolejnych etapach inwestycji zabytkowy neon z początku lat 80.  – zapowiada Łukasz Węcławski, dyrektor ds. architektury w spółce Cordia Polska. - Odnowiona i wkomponowana w osiedle zostanie także zlikwidowana niegdyś historyczna pompa do wody z ulicy Wawrzyniaka – dodaje.

Na terenie osiedla zaplanowano m.in. strefę relaksu (z ławkami, palcem zabaw i hamakami) w cieniu 100-letnich platanów. Osiedle będzie całodobowo chronione i monitorowane. Deweloper stawia na ekorozwiązania – to m.in. oświetlenie LED, panele fotowoltaiczne, zbiornik retencyjny na wodę opadową do podlewania roślinności, budki dla jerzyków, zielone dachy i system automatycznego nawadniania, miejsca postojowe w garażu podziemnym dla samochodów elektrycznych.