Inwestycja powstaje przy al. gen. Hallera w Gdańsku, 800 metrów od Zatoki Gdańskiej. Deweloper, spółka Atal, zaplanował dwa trzynastokondygnacyjne budynki - mieszkalny oraz aparthotel. Znajdzie się w nich 250 lokali. Ceny mkw. mieszkań w budynku mieszkalnym zaczynają się od 7,2 tys. zł, a w budynku aparthotelowym - od 8,6 tys. zł brutto (7 tys. zł netto).

W budynku mieszkalnym powstanie 113 lokali o powierzchniach od 32 do 106 mkw.- Klienci mają do wyboru kawalerki, mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe. W budynku powstanie podziemny garaż z 97 miejscami postojowymi, a parking naziemny zmieści 29 aut - opisuje deweloper. - Zaplanowaliśmy także 37 komórek lokatorskich. W części aparthotelowej znajdą się 134 lokale - od kawalerek po czteropokojowe apartamenty. Powierzchnie lokali w tym budynku to 32 - 95 mkw. W garażu podziemnym powstaną 72 miejsca postojowe, na naziemnym parkingu - 64. Istnieje możliwość zakupu nieruchomości na firmę z odliczeniem VAT - mówią przedstawiciele dewelopera.

- Atal Baltica Towers łączy budownictwo mieszkaniowe i inwestycyjne. Powstaje w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, która umożliwia nie tylko komfortowe mieszkanie, ale również wypoczynek - zachęca Mateusz Juroszek, wiceprezes spółki Atal. - Trójmiasto to dla nas perspektywiczny rynek. Od sierpnia zeszłego roku mamy w ofercie nasz pierwszy projekt w Gdańsku. To inwestycja Nowa Grobla Apartamenty. Planujemy regularnie rozwijać naszą ofertę w Trójmieście - zapowiada.

Podkreśla, że położenie Atal Baltica Towers w Brzeźnie umożliwi korzystanie z uroków nadmorskiego miasta oraz bogatej oferty kulturalnej, naukowej i biznesowej całej aglomeracji. - Lokalizacja osiedla przy al. gen. Hallera, nieopodal Drogi Zielonej, gwarantuje dobre połączenie komunikacyjne z całym Trójmiastem - opowiada deweloper. - Tuż obok inwestycji znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe. W pobliżu są sklepy, punkty usługowe, szkoły i przedszkola O wyjątkowości tego miejsca decyduje bliskość Zatoki Gdańskiej - plaża, molo, promenada, ścieżki rowerowe oraz pobliskie parki. Na osiedlu powstaną tarasy widokowe, kort tenisowy, siłownia, będą sauny.

Na trójmiejskie portfolio spółki Atal poza Atal Baltica Towers składa się również zlokalizowana w centrum Gdańska inwestycja Nowa Grobla Apartamenty. Powstaje tam 168 mieszkań oraz dziesięć lokali usługowych.

Planowany termin oddania inwestycji do użytkowania to czwarty kwartał 2019 roku. Za projekt osiedla odpowiada KD Kozikowski Design.