Za 33 mln euro (prawie 150 mln złotych) nowy właściciel dostanie nie tylko 15 hektarów ziemi, ale także całą zabytkową, XIX-wieczną wioskę w jednym z najbardziej urokliwych zakątków Francji.

Depp wystawiał posiadłość na sprzedaż już dwa razy - w 2015 i 2016 roku, ale jeszcze nie znalazł na nią chętnego. Za pierwszym razem chciał za posiadłość 23 mln euro, ale za drugim już 50 milionów.

Posiadłość znajduje się niedaleko miejscowości Plan-de-la-Tour w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Var. Zaledwie 30 km od Saint Tropez. Aktor kupił ją w 2001 roku, kiedy związany był z francuską aktorka i piosenkarką Vanessą Paradis. Mieszkali tam ze swoimi dziećmi przez 14 lat. Dla nich powstało też wiele atrakcji na terenie posiadłości, jak profesjonalny skate park czy dwa baseny.

W sumie na terenie posiadłości znajduje się kilkanaście różnych, starych budynków, w tym główny dom, kilka domów dla gości, kaplica a nawet bar z restauracją, warsztaty, garaż oraz dom dla pracowników. W ogrodzie są aż dwa baseny, ogród warzywny, winnica, ogród oliwny oraz 300-letnie dęby, a także skate park i siłownia.

Główny, kamienny dom w typowym prowansalskim stylu ma powierzchnię około 400 metrów kwadratowych w tym 5 sypialni, a także pracownię malarska, profesjonalną kuchnię, jadalnię oraz piwnicę win oraz zadaszony taras nad basem. Aktor wydał około 10 mln dolarów na remont i odtworzenie pierwotnego wyglądu wszystkich zabudowań na terenie posiadłości. Jednak po rozstania z matką swoich dzieci postanowił pozbyć się posiadłości.