Firma Scallier już komercjalizuje obiekt. Wynajętych jest już ponad 4 tys. mkw. Wśród najemców są m.in. New Yorker, Hervis, Designer Outlet czy ZOO Center. Park handlowy w Vaslui to piąty obiekt wybudowany przez firmę Scallier w Rumunii: po otwartych w zeszłym roku centrach w Rosiorii de Vede i Focsani i będących w budowie w Turdzie i Timisoarze.

- Konsekwentnie realizujemy plan rozwoju parków handlowych w rumuńskich miastach. Nasze nieruchomości są dopasowane do lokalnych uwarunkowań – mówi cytowany w komunikacie Wojciech Jurga, partner zarządzający w spółce Scallier odpowiedzialny za zarządzanie rozwojem firmy w Rumunii. – Nasze obiekty powstają w tradycyjnie handlowych lokalizacjach. W bezpośrednim sąsiedztwie są wielkopowierzchniowe sklepy m.in. z asortymentem produktów spożywczych.

Adrian Aleman dyrektor w rumuńskim oddziale firmy Scallier, zwraca zaś uwagę na niski poziom nasycenia lokalnych rumuńskich rynków nowoczesnymi powierzchniami handlowymi. - Dzięki efektowi pierwszeństwa budujemy świadomość nowych handlowych lokalizacji i przyciągamy zarówno lokalnych, jak i sieciowych, w tym międzynarodowych, najemców – mówi.

Obiekty firmy Scallier mają ekologiczne certyfikaty BREEAM.

Wśród najemców parków handlowych wybudowanych w Rumunii przez polską firmę są m.in. Sinsay, Pepco, KiK,, Animax,, Hervis, Martes Sport, Jysk, CCC, Deichmann czy Flanco.