Dziś obiekt oferuje 6 tys. mkw. powierzchni. Działają tu np. Pepco, Neonet, Rossmann czy Action. Po rozbudowie parku do grona najemców dołączy m.in. duży sklep spożywczy. Nowa cześć  obiektu zostanie oddana do użytku w drugim kwartale 2022 roku. Firma DL Invest Group pracuje nad kolejnymi inwestycjami.

- Parki handlowe nabierają znaczenia już od kilku lat. Rynkowe zawirowania wywołane pandemią przyspieszyły rozwój tej klasy aktywów – mówi cytowany w komunikacie Łukasz Tomczyk, dyrektor ds. komercjalizacji w DL Invest Group. -  Jednym z czynników mających wpływ na znaczący rozwój parków jest wzrost świadomości ich oferty wśród konsumentów, którzy nie mogąc robić zakupów w wielkoformatowych obiektach, zaczęli w większym stopniu korzystać z możliwości, jakie tworzą parki: zakupów w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Parki handlowe powstają w małych i średnich miastach oraz na obrzeżach dużych ośrodków, czyli wszędzie tam, gdzie do tej pory brakowało nowoczesnych powierzchni handlowych.

W skład handlowego portfolio DL Invest Group wchodzi 11 parków handlowych o łącznej powierzchni najmu 42 tys. mkw.

W Katowicach i Gliwicach firma realizuje także inwestycje typu mixed-use. W Katowicach przy Korfantego 138 powstaje kompleks z biurowcem DL Tower. Przy ul. Wrocławskiej 54 firma buduje zaś DL Piano, którego pierwszy etap jest w całości wynajęty.

W Gliwicach powstaje DL Prime, którego oddanie do użytku firma zapowiada na III kwartał 2022 roku. Ta nieruchomość jest niemal w całości skomercjalizowana.

Realizowane projekty mixed-use dostarczą na rynek Śląska ponad 45 tys. mkw. biur i powierzchni handlowych i usługowych.

DL Invest Group to polski inwestorów działający na rynku nieruchomości komercyjnych. Portfolio nieruchomości firmy obejmuje centra logistyczne, centra biurowe i parki handlowe.