Prace budowlane przy EDS Park Reda zostały zakończone w październiku. Inwestor czeka na decyzję o pozwoleniu na użytkowanie. Powinna być wydana jeszcze przed świętami Bożego Narodzenie. Gotowy park handlowy przechodzi w nowe ręce. Inwestor nie podaje wartości transakcji.

- Inwestycja w Redzie jest jedną z dwóch, którą oddaliśmy w tym roku. Jesteśmy zadowoleni zarówno z tempa budowy obiektu, jak i bardzo dużego zainteresowania wśród potencjalnych najemców, czego efektem jest sprzedaż nieruchomości w zaledwie osiem miesięcy od startu prac budowlanych komentuje Michał Nowak, prezes zarządu spółki EDS Retail Park. – Zakładamy, że 2022 rok będzie kolejnym wzrostowym rokiem dla EDS Retail Park, w którym oddamy do użytku więcej obiektów niż w roku ubiegłym - dodaje.

Eds Park Reda to dwuetapowa inwestycja, w której na powierzchni niemal 3,3 tys. mkw. GLA znajdą się lokale takich marek jak KIK, Dealz, Zooyellow, Optyk Vision Trendy, Delikatesy Mięsne Gzella czy Piekarnia-Cukiernia Konkol. Operatorem spożywczym jest Aldi.

Generalnym wykonawcą inwestycji w Redzie jest spółka z grupy EDS – EDS FTW. Za komercjalizację wszystkich obiektów odpowiadał wewnętrzny dział komercjalizacji EDS Retail Park.