- Pozyskany kapitał zostanie przeznaczony na dalszą ekspansję firmy nad Wisłą, uwzględniającą inwestycje mieszkaniowe i budowę Vendo Parków. To pierwsza współpraca dewelopera z tym bankiem – informuje firma w komunikacie.

Portfel Trei liczy 38 Vendo Parków, z czego 28 wybudowano w Polsce. Deweloper ma w planach kolejne inwestycje.

- Zabezpieczeniem nowego kredytu od Pekao są parki handlowe w Częstochowie, Myśliborzu, Łukowie, Solcu Kujawskim, Piekarach Śląskich, Zielonce i Władysławowie, które zostały oddane do użytku w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Pożyczka z Pekao ma pięcioletni okres zapadalności – informuje TREI.

-  Koszty budowy naszych Vendo Parków finansowane są z reguły kapitałem własnym. Zgodnie z naszą strategią finansowania, raz do roku sukcesywnie refinansujemy te koszty w pakiecie. Dodatkowym efektem współpracy z Pekao jest stałe zwiększanie naszego wskaźnika dźwigni finansowej. Średnioterminowym celem, do którego dążymy, jest wskaźnik zadłużenia na poziomie około 50 procent - mówi cytowany w komunikacie Matthias Schultz, dyrektor finansowy Trei Real Estate.

Współpraca z Pekao jest trzecim posunięciem Trei od 2020 r., które ma na celu pozyskanie kapitału na nowe inwestycje. - Pierwszym było podpisanie w ubiegłym roku długoterminowej umowy kredytowej na kwotę 51 mln euro z pbb Deutsche Pfandbriefbank, niemieckim bankiem udzielającym kredytów hipotecznych. Jej zabezpieczeniem było 40 supermarketów Biedronka z polskiego portfela Trei. Kapitał ten został przeznaczony na finansowanie nowych inwestycji Trei w Niemczech i w Polsce. Z kolei w listopadzie tego roku Trei i Patron Capital utworzyły spółkę joint venture o wartości 140 mln euro na realizację 15-20 nowych parków handlowych w naszym kraju – czytamy w komunikacie.

- W Polsce mamy portfel 131 nieruchomości handlowych, w skład którego wchodzą Vendo Parki i supermarkety Biedronka. To właśnie parki i centra typu convenience są dziś najbardziej atrakcyjną dla inwestorów klasą aktywów handlowych. Dzięki silnej pozycji tych produktów możemy pozyskiwać kapitał na kolejne projekty - mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.