Stołeczna spółka generalnego wykonawstwa Moris Polska wygrała przetarg na budowę dużego ośrodka sportowego na działce o powierzchni 1,73 ha. Wzorcownię Ruchu utworzy budynek usługowy (sport i rekreacja), dwie hale sportowe i hotel.

Obiekt zaprojektowała pracownia Urban Project, a jego inwestorem jest Centrum Ubezpieczeń i Turystyki Marek Piskur.

- To bardzo duży, wielofunkcyjny obiekt łączący w sobie sport, rekreację i odnowę biologiczną. Te właśnie sfery ludzkiej aktywności, a zarazem biznesu, zostały najmocniej dotknięte lockdownem i wszelkimi innymi obostrzeniami pandemicznymi, a co za tym idzie wymiernymi stratami – komentuje cytowany w komunikacie Maurycy Bryła, prezes spółki Moris Polska. - Cieszymy się, że bierzemy udział w tym przedsięwzięciu, które pokazuje, że mimo niełatwych uwarunkowań wśród inwestorów panuje wiara, że nadejdą w końcu czasy normalnej aktywności obiektów sportowo-rekreacyjnych - dodaje. 

Powierzchnia zabudowy pięciokondygnacyjnego budynku usługowego to niespełna 2,8 tys. mkw. Hala sportowa (niemal 5 tys. mkw.) pomieści m.in. salę gimnastyczną (ok. 700 mkw.), boisko wielofunkcyjne (w tym pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej) i dwie ściany wspinaczkowe. W części budynku wielofunkcyjnego powstaną baseny, spa, łaźnia parowa, sauna sucha i grota śnieżna.