Park Warsaw West X to obiekt typu multi-let o powierzchni niemal 48,6 tys. mkw. (46,9 tys. mkw. zajmą magazyny, 1,7 tys. mkw. – biura). W parku będzie 238 miejsc parkingowych dla samochodów prywatnych, 14 dla ciężarówek, 88 ramp przeładunkowych.  Przyszli pracownicy będą mieli do dyspozycji zielone strefy relaksu, rowerownie, stacje ładowania pojazdów elektrycznych.

Centrum logistyczne ma być oddane w drugim kwartale 2022 roku - zapowiada inwestor.

 - Atutem parku jest położenie blisko Warszawy (35 minut od centrum miasta). Lokalizacja zapewni możliwość dystrybucji towarów zarówno w stolicy, jak i całej aglomeracji warszawskiej – mówią przedstawiciele platformy European Logistics Investment.

- Warszawa utrzymuje niesłabnącą pozycję w czołówce rynków magazynowych o najwyższym popycie – mówi cytowany w komunikacie Łukasz Toczek,  wiceprezes Griffin Real Estate odpowiedzialny za rozwój platformy ELI. - Największym zainteresowaniem nadal cieszą się obiekty, które uwzględniają potrzeby najemców z sektora logistycznego i e-commerce. Dogodna lokalizacja naszej inwestycji i oferowane rozwiązania technologiczne stwarzają duże możliwości rozwoju dla firm z tych właśnie branż. Najemcy ci poszukują nowoczesnych i „zielonych” obiektów, które zapewnią nie tylko wygodny dojazd, ale także komfort pracy, stąd już na etapie planowania parku myślimy o zastosowaniu najnowszych ekologicznych rozwiązań i certyfikacji w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju - dodaje.

Budynek ma przejść proces certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Inwestor zaplanował systemy ograniczające zużycie wody, energii i ciepła, a także rozwiązania ograniczające emisję dwutlenku węgla.

ELI (European Logistics Investment) to platforma logistyczna współpracująca z Panattoni - deweloperem nieruchomości przemysłowych. Portfolio ELI obejmuje 51 nieruchomości o łącznej powierzchni ponad 1,3 mln mkw. GLA. Ponad 760 tys. mkw. to obiekty gotowe, 201 tys. mkw. - powierzchnia w budowie, a 318 tys. mkw. – w planach.  

Właścicielami spółki są firmy Redefine Properties, Madison International Realty oraz Griffin Real Estate.