Deweloper finalizuje zakupy i podpisuje umowy na nowe działki o łącznej wartości transakcji 380 mln zł. - Pula ta obejmuje siedem nieruchomości zakontraktowanych umowami przedwstępnymi, na których powstanie blisko 3,6 tys. mieszkań. Pozostałe dziesięć umów dotyczy finalizacji zakupu wcześniej zakontraktowanych terenów inwestycyjnych, na których powstanie ponad 4,2 tys. lokali – podaje Murapol w komunikacie.

Od października 2020 r. do marca 2021 r. Grupa Murapol sfinalizowała zakup dziesięciu nieruchomości w dziewięciu miastach, gdzie powstanie łącznie prawie 4,2 tys. lokali. - Zostaną zaoferowane w kolejnych etapach już realizowanych inwestycji, takich jak: Murapol Parki Krakowa w Krakowie, Murapol Nowe Miasto w Poznaniu czy Murapol Dzieci Warszawy w Warszawie. Nabyte grunty pozwoliły także umocnić pozycję nowymi przedsięwzięciami w miastach, w których już działamy - w Toruniu projektem Murapol Osiedle Smart, Murapol Zielony Żurawiniec w Poznaniu czy Murapol Osiedle Zdrovo w Gdańsku – podaje firma. - Zakupione grunty pozwoliły także wejść z ofertą do nowych miast- do Sosnowca z inwestycją Murapol Apartamenty przy Parku oraz Murapol Osiedle Akademickie do Bydgoszczy.

W tym samym czasie Grupa Murapol podpisała umowy przedwstępne dotyczące zakupu siedmiu nowych terenów inwestycyjnych, na których ma powstać 3,6 tys. mieszkań. - W Warszawie zakontraktowaliśmy grunt nieopodal Kanału Żerańskiego, który umożliwi realizację projektu mieszkaniowego obejmującego ponad 350 lokali. Nasz łódzki bank ziemi powiększył się o trzy nieruchomości w nowych lokalizacjach, w których powstanie 1,2 tys. mieszkań – podaje spółka w komunikacie. - W Poznaniu przygotowujemy kolejną inwestycję. Blisko Starego Miasta będzie budować nową tkankę miejską na ponad 1 tys. mieszkań. Zamierzamy także nadal umacniać pozycję w Gdańsku, gdzie kupujemy kolejną nieruchomość niedaleko Śródmieścia pod budowę ponad 300 lokali mieszkalnych. Także Aglomeracja Górnośląsko-Zagłębiowska jawi się nam jako interesujący teren do inwestowania, czego wyrazem jest zakontraktowanie gruntu w Gliwicach, w sąsiedztwie już realizowanej w tym mieście inwestycji przy ul. Kozielskiej.

- Intensywnie pracujemy nad rozbudową aktywnego banku ziemi. Umacniamy swoją pozycję w kluczowych dla nas miastach, takich jak Poznań, gdzie łącznie sfinalizowane transakcje oraz zakontraktowany grunt pozwalają na realizację ponad 2,2 tys. mieszkań. Z przytupem wracamy do Gdańska, w którym w budowie i przygotowaniu mamy blisko 800 lokali. Podobnie sytuacja wygląda na zakontraktowanych gruntach w Łodzi. Także w Warszawie i Krakowie zwiększamy konsekwentnie pulę projektów. Poza głównymi aglomeracjami dostrzegamy także potencjał mniejszych lokalizacji, również tych nie znajdujących się jeszcze na naszej mapie inwestycji, a posiadających potencjał dla działalności deweloperskiej. - mówi Nikodem Iskra, prezes Murapolu. - Niesłabnące zapotrzebowanie na nowe mieszkania utwierdza nas w przekonaniu, że to jedyny właściwy kierunek działania.

Na koniec marca portfel projektów w budowie Grupy Murapol obejmował blisko 7 tys. lokali powstających w 82 budynkach, w ramach 22 projektów na terenie 15 miast. W tym roku Grupa wprowadziła do oferty pulę 200 mieszkań na 20-lecie, powiększając ofertę do 4 tys. lokali.