Fabryka powstała w Kaliszu, pięć km od dotychczasowego obiektu firmy Leviat w Nowych Skalmierzycach. W nowej hali 36,5 tys. mkw. zajmuje zaawansowana technologicznie część produkcyjna, w której wytwarzane będą m.in. systemy montażowe, zbrojeniowe i transportowe. Powierzchnia socjalno-biurowa to 3,5 tys. mkw.

Obiekt w Kaliszu przejdzie certyfikację metodą BREEAM.

Mariusz Mucha,  dyrektor zarządzający firmą Leviat, komentuje, że wybór tej lokalizacji nie był przypadkowy. - Dzięki niej nasz dotychczasowy zespół – ok. 350 osób - znajdzie zatrudnienie w nowej fabryce, na czym od samego początku bardzo nam zależało – tłumaczy. -  Kalisz, drugi co do wielkości ośrodek województwa wielkopolskiego, w ostatnich latach stał się również ważnym i prężnie działającym ośrodkiem akademickim z bardzo dobrym dostępem do rynku pracownika, dzięki czemu będziemy mogli zrealizować nasz nadrzędny cel – zwiększenie mocy produkcyjnych i w razie potrzeby zwiększenie zatrudnienia.

Budowa dla firmy Leviat to niejedyna inwestycja Panattoni w Kaliszu. W kwietniu tego roku firma ukończyła I etap Panattoni Park Kalisz, oddając 11 tys. z planowanych 35 tys. mkw. powierzchni klasy A.

Obiekt realizowany jest według formuły Small Business Units, z najmniejszymi modułami o powierzchni ponad 1,3 tys. mkw. Może zostać dostosowany zarówno do procesów logistyki, jak i produkcji. Po ukończeniu Panattoni Park Kalisz, łączna powierzchnia obiektów dewelopera w regionie Wielkopolski przekroczy 1,1 mln mkw.