Lokalizacja motorem napędowym deweloperów
Przy takim podejściu bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się mieszkania w segmencie popularnym – przy relatywnie dobrej cenie mają sporą perspektywę wzrostu wartości. Oczywiście nie każde mieszkanie będzie drożeć, a tylko te spełniające kilka ważnych kryteriów.
Podstawowym i w miarę oczywistym – wydawałoby się – atutem jest lokalizacja. Tu prym wiodą duże miasta, a szczególnie Warszawa, która odnotowuje stały rozwój. Wraz ze zwiększającą się liczbą miejsc pracy ciągle przybywa w stolicy nowych mieszkańców. Jedni od razu poszukują własnego lokum, inni mieszkania na wynajem – obydwie grupy napędzają koniunkturę na lokalnym rynku deweloperskim. W kontekście lokalizacji niezwykle ważne jest też skomunikowanie danego osiedla z centrum miasta. Nieruchomości w Śródmieściu Warszawy są już bardzo drogie, klienci wiedzą, że tu wiele zyskać na wzroście ich wartości zapewne szybko się nie uda, a i sama cena powoduje, że chcąc kupić mieszkanie w centrum Warszawy, trzeba dysponować niemałą gotówką. Dlatego coraz chętniej poszukiwane są mieszkania położone dalej od centrum, za to ze świetnym, szybkim dojazdem do Śródmieścia i kluczowych centrów biznesu.
Co decyduje o atrakcyjności ofert deweloperskich?
Najbardziej doceniani przez klientów deweloperzy to ci, którzy koncentrują się na dostarczaniu funkcjonalnie zaprojektowanych, bardzo przemyślanych rozkładów w konkurencyjnej cenie. Przykładem mogą być dwa pokoje już za 225 tys. zł, a trzy pokoje poniżej 300 tys. zł w Victoria Dom. Co ciekawe ta spółka jako jedna z nielicznych tej wielkości firm w branży należy w 100% do polskiego, rodzinnego kapitału, a jej obligacje notowane są na rynku publicznym. Od ponad 20 lat firma oferuje na stosunkowo niewielkim metrażu większą niż przeciętna na rynku liczbę pokoi, co jest jednym z kluczowych atutów przy wyborze inwestycji.