Biokominki, jako młodsi krewni tradycyjnych kominków, zyskują obecnie coraz większą popularność. Do wyboru mamy kilkanaście modeli zarówno kominków wolno stojących, jak i nadających się do zawieszenia.
[srodtytul]Ciepło, para i dwutlenek[/srodtytul]
Biokominki to sposób na przyjemne chwile w blasku płomieni, bez potrzeby przygotowywania i składowania drewna, bez dymu, popiołu i konieczności czyszczenia kominów oraz przewodów wentylacyjnych. Efekt ten osiągnięto dzięki zastąpieniu drewna specjalnym, ekologicznym, płynnym biopaliwem. Podczas spalania bioetanolu do atmosfery nie przedostają się żadne toksyczne substancje, a jedynymi produktami spalania jest ciepło, para wodna i dwutlenek węgla. Dzięki temu biokominki nie wymagają podłączenia do przewodów wentylacyjnych, a my nie musimy martwić się o uzyskanie specjalnych zezwoleń, koniecznych przy montażu kominka tradycyjnego. Ponieważ biokominków nie trzeba podłączać do przewodów kominowych, można je zamontować w każdym wnętrzu, nawet w niewielkich pomieszczeniach tak typowych dla wielkomiejskich bloków.
[srodtytul]Ciepło domowego ogniska[/srodtytul]
Ciepło i blask bijące od prawdziwego ognia to atuty, które nie sposób pominąć przy wymienianiu zalet biokominków. Już po kilku minutach od momentu rozpalenia w kominku odczuwalny jest wzrost temperatury w pomieszczeniu. W zależności od ustawienia wielkości płomienia jeden litr biopaliwa będzie spalał się w czasie od dwóch do pięciu godzin i zastąpi grzejnik o mocy 1,5 – 3 KW. Regulacja wysokości płomienia pozwoli nam również decydować o wysokości języków ognia i tym samym wpłynie na kreowanie odpowiedniego nastroju.