Castell Gyrn został wystawiony sprzedaż za 1,75 mln funtów czyli niespełna 9 mln złotych.

Zamek jest na rynku nieruchomości od trzech lat, ale nie ma na razie na niego chętnych. Pierwotnie został wystawiony na sprzedaż za 3,9 mln funtów (ponad 19 mln złotych) i mimo, iż jest to jeden z najładniejszych zamków Walii nadal nie znalazł kupca. Jednym z potencjalnych zainteresowanych kupnem był były trener Manchester United José Mourinho. Jednak zanim zdążył zamek kupić, został zwolniony ze stanowiska i stracił zainteresowanie walijskim zamkiem.

Castell Gyrn znajduje się w Denbighshire w północnej części Walii, w miejscowości Llanbedr Dyffryn Clwyd. Mimo, iż wygląda na starą fortecę  ma nieco ponad 40 lat. Jego budowa rozpoczęła się w 1977 roku a ostatecznie zakończyła w 1994.

W tym nowoczesnym zamku, zbudowanym z lokalnego walijskiego kamienia, jest sześć sypialni, pięć łazienek, nowoczesna kuchnia i jadalnia, trzy salony, biblioteka oraz sala kinowa. Zamek ma powierzchnię mieszkalną niespełna 550 metrów kwartowych. Sypialnie znajdują się nawet w najwyższej kondygnacji wieży.

We wspaniałym, zadbanym ogrodzie jest jedna z atrakcji zamku - rzeźba smoka ziejącego prawdziwym ogniem. A także sztuczna grota, której wnętrze wyłożone jest prawdziwy muszlami. Wokół domu jest ogród kwiatowy a nieco dalej park ze stawem oraz rzeźbami autorstwa lokalnych twórców.

Na terenie posiadłości, która ma około 4 hektary powierzchni, jest też dom gościnny z dwoma sypialniami i własnym podjazdem oraz garaż na trzy samochody przy głównym domu.

Nowy właściciel kupując zamek nabywa też prawa do jego rozbudowy, m.in. budowy ogromnego basenu bez brzegów, tzw. infinity pool.