W Kielcach

na rynku wtórnym przeważają transakcje dotyczące mieszkań w budynkach z lat 60. i 70. – informuje Łukasz Kwintal z Metrohouse & Partnerzy. Sprzedawane nieruchomości kosztowały najczęściej od 3,4 do 4 tys. zł za mkw. Kupujący zainteresowani są lokalami o niewielkim metrażu. Bardzo rzadko właściciela zmienia lokum powyżej 70 mkw.

W Łodzi

zainteresowaniem cieszą się mieszkania w Śródmieściu, dwa pokoje, 40–42 mkw., w budynkach z cegły z lat 60., w cenie 3,7–3,8 tys. zł za mkw. – mówi Monika Foremniak z agencji Expert. Lokale te są kupowane głównie na wynajem.

Szybko można również sprzedać większe, ok. 50 mkw., dwa pokoje w budynkach z lat 90. na Widzewie, w cenie 3,4 tys. zł za mkw. Najniższe stawki  obowiązują w blokach w rejonie  Górnej (około 2,5 tys. zł za mkw.) oraz w nieodrestaurowanych kamienicach w Śródmieściu (1,8 tys. zł za mkw.). Średnia cena w bloku  z lat 70. czy 80. spadła w tym roku z 3,2–3,3 do 2,8 tys. zł za mkw.

W Warszawie

, mimo wakacji, właścicieli zmienia sporo mieszkań – ocenia Marcin Jańczuk z Metrohouse & Partnerzy. W lipcu średnia powierzchnia sprzedanego lokum wynosiła 58  mkw. Co piąte mieszkanie miało więcej niż 70 mkw. W ub.r.  ten wskaźnik był znacznie niższy. Połowa kupionych mieszkań kosztuje poniżej 350 tys. zł. Tylko kilka transakcji dotyczyło nieruchomości w cenie niższej niż 250 tys. zł. Zainteresowaniem cieszą się lokale na Ursynowie, Woli  i Pradze-Południe.