Golub GetHouse rusza z Inspirentals

W przyszłym roku ruszy budowa pierwszych budynków do nowej platformy z mieszkaniami na długoterminowy wynajem.

Aktualizacja: 13.06.2019 15:30 Publikacja: 13.06.2019 15:12

Golub GetHouse rusza z Inspirentals

Foto: materiały prasowe

Liberty Tower na warszawskiej Woli i osiedle pod roboczą nazwą Postępu Apartments na stołecznym Służewcu to pierwsze inwestycje Golub GetHouse, które będą funkcjonować pod marką Inspirentals. Nieprzypadkowo oba projekty zlokalizowane są w pobliżu biurowych dystryktów, część mieszkań ma zostać zaoferowana do najmu przez firmy dla swoich pracowników.

Kompleks Postępu Apartments składać się będzie z czterech budynków, gdzie znajdzie się 371 mieszkań. Budowa ma ruszyć w I kwartale 2020 r.

140-m wieżowiec Liberty Tower ma liczyć 500 mieszkań na wynajem, do tego część budynku zajmie drugi w Polsce hotel pod marką Radisson RED z 267 pokojami. Budowa ma ruszyć w II kwartale 2020 r. Będzie to trzecia wieża mieszkalna w Warszawie, po luksusowych Cosmopolitan i Złota44 (notabene w tej ostatniej są apartamenty na wynajem, kupione przez niemiecki funduszuCatella). Ofertę wieży uzupełnią 34 mieszkania w zrewitalizowanej kamienicy.

Łącznie spółka ma w banku ziemi parcele pod 1,5 tys. lokali, nie tylko w Warszawie. Na razie nie ujawnia szczegółów poza dwoma pierwszymi projektami.

– W Stanach Zjednoczonych większość projektów mieszkaniowych, realizowanych z naszymi partnerami, to lokale na wynajem. Zmianę podejścia widać w szczególności po kryzysie z 2008 r., a dzisiaj rynek wspierają trendy dyktowane przez pokolenie milenialsów – mówi Cezary Jarząbek, prezes i założyciel Golub GetHouse..

Zdaniem Jarząbka, moment wejścia na rynek najmu instytucjonalnego jest dobry z uwagi na popyt i zerową podaż: sektor znajduje się w rękach prywatnych osób, które kupują mieszkania w standardowych inwestycjach deweloperów. Najem instytucjonalny to specjalnie zaprojektowane budynki, liczne usługi dodatkowe, całodobowa obsługa i umowa na 12 miesięcy.

Deweloper planuje sprzedawać poszczególne budynki funduszom w drugim roku udokumentowanego najmu. Pozostanie ich zarządcą. – Dla nas to projekty komercyjne, przypominające budowane przez nas biurowce. Mają nawet przewagę: lepszą dywersyfikację najemców, mniej czasu i pieniędzy zabiera pozyskanie najemcy w miejsce odchodzącego – mówi Jarząbek.

Jako mankament raczkującego rynku wskazuje się, że czynsze są płacone w złotych podczas gdy w świecie nieruchomości walutą jest euro. W Inspirentals czynsze będą nominowane właśnie w euro, płatne w złotych po bieżącym kursie. Menedżer zapewnił też, że wypracował rozwiązania prawne pozwalające na pozbycie się kłopotliwych, zalegających z czynszem najemców.

Nieruchomości
City Logistics Warsaw IV w nowych rękach
Nieruchomości
Branża komentuje pomysły polityków na najem krótkoterminowy
Nieruchomości
Normatyw parkingowy. Straty miasta mogą iść w grube miliony
Nieruchomości
Awantura o Booking Island
Nieruchomości
Klienci pytają: „Czy była tam woda?”