Apartament, a właściwie trzypoziomowy penthouse znajduje się w budynku San Remo na Manhattanie - to luksusowy apartamentowiec o wysokości 27 pięter z widokiem na Central Park. Budynek oddano do użytku w 1931 roku.

Pierwotnie Demi Moore chciała za swój apartament 75 mln dolarów. Penthouse został wystawiony na sprzedaż w kwietniu 2015 roku. Jednak przez rok nie zalazł się nikt, kto był gotów aż tyle za niego zapłacić. W końcu aktorka obniżyła cenę do 59 milionów w zeszłym roku. Nadal nie było chętnych. W końcu został sprzedany za 45 milionów dolarów.

Apartament składa się z 17 pomieszczeń. Na pierwszym poziomie jest duży salon, jadalnia, biblioteka i główna kuchnia oraz pokój śniadaniowy. Na drugim poziomie jest 5 sypialni i 6 łazienek a na trzecim dodatkowa kuchnia i pokoje gościnne z własnymi łazienkami oraz "pokój zabaw". Cały apartament utrzymany jest w stylu art-deco.

Demi Moore kupiła go w 1990 roku wraz z ówczesnym mężem Brucem Willisem.

Apartamentowiec The San Remo od zawsze był popularny wśród bogatych i sławnych. Głównie ze względu na położenie w samym sercu Manhattanu oraz luksusowych i obszernych apartamentów. Na liście znanych rezydentów - obecnych i byłych - budynku są m.in.: piosenkarz Barry Manilow, golfista Tiger Woods, reżyser Steven Spielberg, projektantka mody Donna Karan oraz liczni aktorzy i aktorki: Glenn Close, Dustin Hoffman, Steve Martin, Bruce Willis, Jennifer Rush, Diane Keaton i legenda Hollywood Hedy Lamarr, a także syn byłego właściciel Harrodsa oraz znany playboy Dodi Fayed.

Aktorka Rita Hayworth spędziła w nim ostatnie lata swojego życia, mieszkając z córką księżniczką Yasminą Aga Khan. Apartament w San Remo kupił też Steve Jobs, wyremontował go, ale nigdy w nim nie zamieszkał i w końcu sprzedał go piosenkarzowi Bono.

W 1985 roku apartament w tym budynku chciała kupić Madonna, ale zarząd wspólnoty się nie zgodził. W grudniu 2013 roku z okna swojego apartamentu na 16 piętrze wyskoczył znany biznesmen i filantrop Robert Wilson.