Kosztem prawie 12 mln euro deweloper otworzył swój 32. park handlowy w Polsce i pierwszy na Podkarpaciu – w Mielcu. Kompleks dwóch budynków – supermarketu spożywczego i część wielobranżowa - o powierzchni najmu ponad 7 tys. mkw. powstał na 4,2-ha działce po hipermarkecie Tesco, która to sieć wycofała się z naszego kraju.

- Parki handlowe są dziś najmocniej rozwijającym się formatem. Doskonale wpisują się w oczekiwania klientów. Wejście do każdego ze sklepów w parku znajduje się bezpośrednio od strony parkingu, nie ma tu części wspólnych i użytkownicy nie muszą pokonywać dużych odległości w poszukiwaniu sklepu danej marki lub produktów. To pozwala im na szybkie, wygodne zakupy blisko miejsca zamieszkania, a tego obecnie oczekują odbiorcy – skomentował Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający, Trei Real Estate Poland. - Vendo Park w Mielcu to nasz debiut w województwie podkarpackim. Dostrzegliśmy w tym regionie potencjał i możliwość poszerzenia dostępnej dotychczas oferty zakupowej. Parki handlowe cieszą się dużym zainteresowaniem najemców, na co wskazuje pełna komercjalizacja mieleckiego Vendo Parku jeszcze przed jego otwarciem. Odpowiadając na duży popyt planujemy w przyszłości rozbudowę obiektu. Do podobnego powiększenia powierzchni handlowej przygotowujemy się także w naszych innych inwestycjach – w Chorzowie, Władysławowie, Skarżysku-Kamiennej. To potwierdza atrakcyjność tego formatu dla najemców i jego perspektywiczność – dodał.

W tym roku deweloper oddał w Polsce trzy parki, plan na przyszły rok to osiem kolejnych. Sieć Vendo Park liczy obecnie 42 obiekty w Polsce, Czechach i Słowacji.