CTP Group, deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości logistyczno-przemysłowych w Europie, kupił od 7R dwa projekty w realizacji i kilkanaście w fazie początkowej, stanowiące łącznie 1,2 mln mkw. potencjalnej powierzchni magazynowej. Działki znajdują się w okolicach Warszawy i na Górnym Śląsku. Projekty w budowie znajdują się w Katowicach i Mszczonowie.

- Transakcja świadczy o naszym długoterminowym przywiązaniu do Polski. W stosownym czasie ten potencjał posłuży do mocnego zwiększenia naszej skali w kraju, który jest największą gospodarką w tym regionie Europy. Z niską penetracją handlu internetowego i wysokimi nakładami firm na budowę zakładów produkcyjnych Polski rynek magazynowy w długim terminie oferuje atrakcyjny potencjał wzrostu – skomentował Bogi Gabrovic, wiceszef CTP Poland.

- W 2021 r. sprzedaliśmy 17 projektów funduszom inwestycyjnym i międzynarodowym firmom z branży nieruchomości za łącznie prawie 400 mln euro. Przygotowując nasze projekty dbamy o budowanie ich długoterminowej wartości, dlatego oprócz doskonałej lokalizacji stawiamy na innowacyjne, ekologiczne rozwiązania oraz zgodność z kryteriami zrównoważonego rozwoju. Cieszę się, że Grupa CTP wybrała nasze aktywa do rozwoju swojego portfela logistycznego w Polsce. To istotne wzmocnienie naszych zdolności kapitałowych, co pozwala nam aktywnie realizować kolejne etapy strategii rozwoju naszej marki – powiedział prezes 7R Tomasz Lubowiecki.