Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 10.12.2015 13:40 Publikacja: 10.12.2015 13:40
Pierwszej udanej operacji przeszczepienia penisa dokonał zespół z RPA
Foto: materiały prasowe
Rany genitaliów to prawdziwa plaga wśród żołnierzy USA służących w Iraku. Pomiędzy 200 a 300 amerykańskich żołnierzy rocznie odnosi tego rodzaju obrażenia. Powodują je przede wszystkim miny. Teoretycznie żołnierze powinni nosić ochraniacze, ale wielu z nich rezygnuje, bo krępują ruchy.
Chirurdzy z Uniwersytetu Johns Hopkins planują przeszczepić penisy 60 weteranom. Jest to operacja wyjątkowo delikatna, trzeba m.in. połączyć nerwy, by zapewnić prawidłowe funkcjonowanie narządu. Według lekarzy penis zacznie działać jak należy rok po przeszczepie.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Naukowcy z University of California w Riverside i Instytutu Naukowego Weizmanna w Izraelu podzielili się niezwyk...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Neandertalczycy już około 125 tys. lat temu praktykowali wyszukany sposób przetwarzania żywności poprzez wytapia...
Region Afar w Etiopii to obszar, w którym zbiegają się aż trzy płyty tektoniczne. Takie miejsca są niezwykle cie...
Alkohol i nikotyna to najczęściej używane substancje psychoaktywne w Polsce. Rozpowszechnienie ich używania powo...
Superbakterie to szczepy, które uodporniły się na działanie wielu różnych antybiotyków. Gnieżdżą się one w głębi...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas