Jean-Michel Jarre i Brian May na bezpłatnym show w Bratysławie

Jean-Michel Jarre da koncert „Bridge From The Future” na The STARMUS Festival, który odbędzie się 12 maja w Bratysławie. Gościem specjalnym będzie sir Brian May, gitarzysta Queen.

Publikacja: 18.04.2024 04:30

Jean Michael Jarre

Jean Michael Jarre

Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

Wyjątkowy koncert na żywo otworzy tegoroczną edycję festiwalu. We współpracy z firmą ESET – światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego – pionier muzyki elektronicznej wystąpi na Słowacji, na tle bratysławskiego mostu SNP (UFO).

Jean-Michel Jarre i Brian May

Na scenie dołączy do niego gość specjalny – sir Brian May. Wstęp na festiwal jest bezpłatny, zaplanowano również transmisję na żywo w słowackiej telewizji RTVS oraz na kanale YouTube Jeana-Michela Jarre’a.

„The Bridge From The Future”, czyli „Most z przyszłości”, to wymyślony przez artystę projekt, który zainauguruje siódmą edycję The STARMUS Festival, jednego z najważniejszych muzycznych wydarzeń na świecie, które łączy naukę, sztukę i muzykę.

W tym roku festiwal, którego tematem przewodnim jest przyszłość naszej planety, gromadzi laureatów Nagrody Nobla, wybitnych naukowców i badaczy, astronautów, intelektualistów i artystów, którzy wymienią się wiedzą i spostrzeżeniami o perspektywach na bliższą i dalszą przyszłość.

W tym roku festiwal gromadzi laureatów Nagrody Nobla, wybitnych naukowców i badaczy, astronautów, intelektualistów i artystów

Pomysłodawcą festiwalu był astrofizyk Garika Israeliana oraz doktor astrofizyki i gitarzysta Queen w jednej osobie, czyli sir Brian May.

STARMUS ma na celu zainspirowanie kolejnego pokolenia odkrywców i odrodzenie ducha odkryć. Wartości te podziela firma ESET, która organizując koncert i festiwal w Bratysławie, demonstruje swoje zaangażowanie i ambicje w promowaniu nauki, kultury i edukacji wśród lokalnej i globalnej publiczności.

Sztuka i cyberbezpieczeństwo

Z kolei Jean-Michel Jarre, poza tym, że jest wielką gwiazdą muzyki elektronicznej, słynącą z wielkich plenerowych koncertów, to także od ponad trzydziestu lat ambasador Narodów Zjednoczonych ds. edukacji, nauki i kultury UNESCO. W tym roku został nowym członkiem Rady Doradczej STARMUS.

Czytaj więcej

Jean-Michel Jarre: Artyści nie siedzą na walizkach złota

„Kontynuując naukę z przeszłości, powinniśmy dziś słuchać przyszłości, będąc otwarci i uważni na napływające ze świata sygnały. Przełomy, odkrycia i rozwiązania we wszystkich dziedzinach istniały już przed nami i czekają na nas, aby je znaleźć. Naszym powołaniem jako artystów, naukowców, przedsiębiorców i obywateli jest tworzenia mostu z przyszłości. Taki jest duch STARMUS” – powiedział Jarre.

Festiwal potrwa od 13-17 maja, obejmuje wykłady i dyskusje na takie tematy jak środowisko, sztuczna inteligencja i cyberbezpieczeństwo oraz Kosmos.

Wyjątkowy koncert na żywo otworzy tegoroczną edycję festiwalu. We współpracy z firmą ESET – światowym liderem w dziedzinie bezpieczeństwa cyfrowego – pionier muzyki elektronicznej wystąpi na Słowacji, na tle bratysławskiego mostu SNP (UFO).

Jean-Michel Jarre i Brian May

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Muzyka popularna
Światowa czołówka rapu w Polsce, czyli „Barbie world” na żywo
Muzyka popularna
Niebinarne Nemo z pomocą Polaków wygrywa Eurowizję
Muzyka popularna
Dym i oblężenie finału Eurowizji. Protesty antyizraelskie w Malmö
Muzyka popularna
Eurowizja 2024: Greta Thunberg protestowała, ale izraelska artystka wystąpi w finale
Muzyka popularna
W Opolu nie będzie politycznej cenzury. Robert Górski odpowiada za Kabareton