Stacja pokaże na żywo dziewięć meczów (w tym mecz otwarcia i finałowy). Po zakończeniu Mundialu będzie regularnie pokazywała programy w wersji 3D (filmy, animacje, magazyny, sport, itd.) zwiększając stopniowo godziny nadawania w zależności od dostępności produkcji w 3D.
W Polsce spółka Canal+ Cyfrowy na razie nie ma planów uruchamiania takiej stacji. - Uruchomienie tego typu kanału w Polsce musi być skoordynowane z dostępnością sprzętu do odbioru takiego obrazu.
Przeprowadziliśmy pionierską transmisję z meczu w 3D, ale nie planujemy takiej stacji, bo ona wymagałaby produkowania wielu materiałów w 3D - mówi Dorota Zawadzka, rzeczniczka spółki Canal+ Cyfrowy. Zapowiada jednak, że spółka, tak jak już to robi, będzie pokazywać produkcje w 3D w swoich już posiadanych na naszym rynku stacjach.
Canal+ Cyfrowy przeprowadził w technologii 3D transmisję z meczu Wisła Kraków - Odra Wodzisław, produkuje też w 3D poświęcony Fryderykowi Chopinowi serial "Maszyna Latająca".
Jak przewiduje firma przewiduje firma Informa Telecoms&Media, za pięć lat trójwymiarowa telewizja, która dopiero zaczyna się na świecie przebijać, powinna docierać do 1,6 proc. gospodarstw domowych na całym świecie. Gros zestawów do oglądania takiej telewizji będzie działało w Ameryce Północnej - 9,2 miliony, kolejna będzie Europa Zachodnia, gdzie dostęp do tej usługi ma wtedy mieć 6,8 mln gospodarstw, a w rejonie Azji i Pacyfiku telewizję 3D będzie oglądać 4,6 miliona rodzin.