Gra, która miała pojawić się na platformie Steam, będzie miałą premierę później niż zakładano. Studio Huckleberry Games tłumaczy to wdrożeniem kilku poprawek, które mają poprawić przyszłą sprzedaż gry.

- Edengrad jest już na tyle gotowy, aby mógł zostać wydany w wersji Early Access. Gra będzie sprzedawana w cenie 12 dol. lub 12 euro. Mimo, że premiera zaplanowana jest już za kilka tygodni to dokładną datę ogłosimy oficjalnie 11 marca przez Facebook'a oraz stronę internetową gry - komentuje Patryk Borowski, prezes Huckleberry Games.

Spółka przygotowuje się aktualnie do złożenia wniosku o rejestrację akcji w KDPW i kompletuje niezbędną dokumentację. Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku do GPW o wprowadzenie akcji do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect. Huckleberry Games na NC może zadebiutować w I połowie tego roku. Huckleberry Games z oferty publicznej akcji serii E pozyskał blisko 2,05 mln zł. W ramach przeprowadzonej oferty publicznej spółka dokonała przydziału 102439 szt. akcji serii E, na które zapisy złożyło 133 inwestorów.

Cena emisyjna wynosiła 20 zł za akcję. Środki pozyskane przez studio zostaną przeznaczone na produkcję nowych gier na komputery, konsole i urządzenia VR, a także na przygotowanie aplikacji mobilnej do gry "Edengrad".