Trzy fundusze inwestycyjne będące akcjonariusza Allegro poinformowały dziś, że chcą sprzedać do 76,5 mln akcji internetowej platformy handlowej w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu (ang. ABB). Papiery te odpowiadają 7,5 proc. wszystkich akcji Allegro. Według kursu na zamknięciu dzisiejszej sesji (63,63 zł) pakiet wystawiony na sprzedaż warty jest blisko 4,9 mld zł.

Czytaj także: Czy opłaca się szybko sprzedać akcje po debiucie spółki

Sprzedającymi są fundusze inwestycyjne Cidinan, Permira VI Investment Platform i Mepinan, które w sumie posiadają około 70 proc. akcji giganta e-commerce.  Jak podało Allegro w komunikacie giełdowym, zgodnie z otrzymaną informacją prasową, pozostałe papiery należące do tych inwestorów majązostać objęte 90-dniową blokadą (lock-upem).
 
W ABB pośredniczą Goldman Sachs, Morgan Stanley oraz PKO BP. Oferta kierowana jest tylko do inwestorów instytucjonalnych.
 
Allegro zadebiutowało na warszawskiej giełdzie w październiku ubiegłego roku. Walory w pierwotnej ofercie publicznej wycenione zostały na 43 zł za sztukę, a całe IPO warte było 9,2 mld zł. Pierwsza transakcja na giełdzie odbyła się po 65 zł, o 51 proc. niż wynosiła cena w IPO. Od tamtej pory inwestorzy płacili za papier nawet około 100 zł.