Gośćmi pierwszego odcinka "Układu otwartego", którego premiera ma mieć miejsce w czwartek, będą też Tomasz Terlikowski (będzie mówić o kryzysie w Kościele) oraz Dariusz Rosiak i Krzysztof Stanowski (rozmowa dotyczy mediów), Tomasz Karoń (opowie o tym, jak Polacy odnoszą się do imigrantów) i Bogusław Leśnodorski (rozmowa będzie dotyczyć tego dlaczego polska piłka nożna nie jest na takim poziomie jak polska gospodarka).

Podcast "Układ otwarty" będzie dostępny na platformach podcastowych takich jak Spotify, Anchor fm, a wkrótce ma być dostępny również na platformie Apple podcast. Rozmowy będzie też można oglądać na YouTube.

Autor podcastu przekonuje, że będzie chciał w czasie rozmów "próbować zrozumieć, co się dzieje" oraz "wyjść poza plemienną wojnę".

Program ma być "uczciwy, niezależny, nie idący na skróty".

Podcast ma być docelowo finansowany z dobrowolnych wpłat za pośrednictwem serwisu Patronite.pl.

"Układ otwarty" ma być magazynem cotygodniowym.

O autorze:
Igor Janke

Były dziennikarz "Życia Warszawy", "Expressu Wieczornego", PAP, "Rzeczpospolitej". Twórca platformy blogowej Salon24.pl. W 2012 roku założył think tank Instytut Wolności, którego jest prezesem. W ostatnich latach zajmował się PR-em - doradztwem w kwestiach wizerunku i komunikacji.