- Radio Plus i VOX FM podpisały umowę o współpracy, której celem jest stworzenie, na bazie koncesji należących do kooperujących z nimi podmiotów kościelnych, ogólnopolskiej sieci radiowej oraz polubowne zakończenie toczących się postępowań sądowych. Nawiązanie współpracy nie wiąże się z żadnymi zmianami kapitałowymi w strukturach Grupy Radiowej TIME i Eurozet - podały obie grupy radiowe.
Powstająca sieć radiowa będzie miała charakter społeczno-religijny. Jej powstanie jest uzależnione od zgody podmiotów kościelnych, a także pozytywnego rozpatrzenia przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosków o dokonanie zmian w koncesjach stacji. Do sieci Radia Plus należy 13 stacji, a VOX FM – osiem. Dziewiąta, warszawska stacja działająca obecnie pod szyldem VOX w stolicy nadal będzie funkcjonowała pod marką "VOX FM", która dzięki temu nie zniknie z rynku. Stacja VOX FM w Warszawie będzie realizowała dotychczasową linię programową sieci VOX FM. Radio emituje muzykę w formacie oldies. Eksperci od dawna podkreślają, że najkorzystniejsze byłoby ponowne scalenie tych rozgłośni w jedną całość.
Sieć Radia Plus została podzielona w 2005 roku na dwie niezależne sieci radiowe, od tego czasu wspólnie z diecezjami zarządzają nimi komercyjni partnerzy – Eurozet (Radio Plus) i Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe (Vox FM). Rok temu Monika Bednarek, prezes Grupy Eurozet na pytanie o to, jak można dalej rozwijać sieć Plusów, odpowiadała „Rz”: – To w znacznym stopniu zależy od polityki Kościoła, nie Eurozetu. Naszym zdaniem połączenie sieci Plusa i VOX w ten czy inny sposób to jedyne rozwiązanie sensowne ekonomicznie. Podobnego zdania był wtedy Leszek Kozioł, prezes VOX FM. – Tak jak trzy lata temu, tak i teraz uważamy, że połączenie tych dwóch sieci byłoby najlepszym wyjściem. Jednak na dzisiaj nie ma w tej sprawie decyzji, a żadna ze stron nie chce się pozbyć swojego projektu – mówił.