Walt Disney zarabia na lalkach

Amerykański koncern Walt Disney koniec zeszłego roku może uznać za udany.

Aktualizacja: 04.02.2015 13:36 Publikacja: 04.02.2015 12:33

Walt Disney zarabia na lalkach

Foto: Bloomberg

Zysk netto wzrósł o 19 proc. do niemal 2,18 mld dolarów - 1,84 mld w analogicznym okresie zeszłego roku. Przychody spółki zwiększyły się o 9 proc. osiągając poziom 13,4 mld dol. To zdecydowanie lepiej niż prognozy analityków. Walory koncernu na nowojorskiej giełdzie zyskały 4,1 proc. po ogłoszeniu wyników.

Walt Disney zarobił w zeszłym roku na niezwykle popularnym filmie animowanym "Kraina lodu" (Frozen). Koncern zarobił nie tylko na sprzedaży biletów czy praw do nadawania, ale głównie na gadżetach związanych z filmem - firma zanotowała wzrost ich sprzedaży o 22 proc. Doskonale sprzedają się lalki produkowane przy współpracy z koncernem zabawkarskim Mattel - wzrost sprzedaży o 46 proc. w ostatnim kwartale zeszłego roku. Także płyty DVD z "Krainą lodu" wciąż sprzedają się bardzo dobrze, poza tym dobre wyniki notują płyty z filmami "Czarownica" (Maleficent) oraz "Strażnicy Galaktyki" (Guardians of the Galaxy).

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Media
Magda Jethon: Radio Nowy Świat powstało z marzenia, a dziś to stabilna firma
Media
Donald Trump: Mamy nabywcę dla TikToka. Na sprzedaż musi zgodzić się Pekin
Media
Szefowa wyszukiwarek Google’a: AI stworzy wiele możliwości, ale trzeba być ostrożnym
Media
Donald Trump odsuwa termin sprzedaży TikToka. „Nie chce, by aplikacja zniknęła”
Media
Disney broni Dartha Vadera przed AI. „Midjourney to bezdenna studnia plagiatu”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama