Reklama

Pożegnanie Adama Zagajewskiego. Uroczysty pogrzeb później

W bazylice św. Floriana w Krakowie zostanie odprawiona dziś msza święta w intencji zmarłego 21 marca Adama Zagajewskiego, wybitnego poety, prozaika, eseisty i tłumacza.

Aktualizacja: 11.04.2021 11:03 Publikacja: 11.04.2021 10:28

W bazylice św. Floriana w Krakowie zostanie odprawiona dziś msza święta w intencji zmarłego 21 marca

W bazylice św. Floriana w Krakowie zostanie odprawiona dziś msza święta w intencji zmarłego 21 marca Adama Zagajewskiego, wybitnego poety, prozaika, eseisty i tłumacza.

Foto: Fotorzepa, Dominik Pisarek

Początek nabożeństwa o godz. 16.30.  W pożegnaniu, z powodu pandemii COVID 19, wezmą udział tylko najbliżsi zmarłego.

- Parafia, a także rodzina poety zapraszają wszystkich, którzy chcieliby duchowo włączyć się w tę uroczystość do śledzenia transmisji nabożeństwa na kanale YouTube – informował Robert Piaskowski, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Literatura
Jedyna taka trylogia o Polsce XX w.
Literatura
Kalka z języka niemieckiego w komiksie o Kaczorze Donaldzie zirytowała polskich fanów
Literatura
Neapol widziany od kulis: nie tylko Ferrante, Saviano i Maradona
Literatura
Wybitna poetka Urszula Kozioł nie żyje. Napisała: „przemija życie jak noc: w okamgnieniu.”
Literatura
Dług za buty do koszykówki. O latach 90. i transformacji bez nostalgii
Reklama
Reklama