Reklama
Rozwiń

Warszawskie Targi Książki rozpoczęte

Rozpoczęła się siódma edycja Warszawskich Targów Książki. Na Stadionie Narodowym gości 815 wystawców, ponad tysiąc pisarzy z 25 krajów i odbędzie się niemal 1500 spotkań autorskich. Na targach nie zabraknie także lidera rynku książek elektronicznych Nexto.

Publikacja: 20.05.2016 13:03

Warszawskie Targi Książki rozpoczęte

Foto: materiały prasowe

Zeszłoroczną edycję Warszawskich Targów Książki odwiedziło aż 72 tysiące osób. Wiele wskazuje na to, że w tym roku padnie kolejny rekord, ponieważ wydawnictwa przygotowały moc atrakcji dla miłośników literatury, także tych najmłodszych, a wydarzenie swą obecnością uświetni rekordowa liczba pisarzy.

Pośród gości tegorocznej edycji znaleźli się czołowi pisarze z zagranicy, między innymi Mons Kallentoft, Czingiz Abdułłajew, Jaume Cabré czy historyk Simon Sebag Montefiore. Wywiady z dwoma pierwszymi autorami pojawią się na stronach Rzeczpospolitej i na Nexto.pl, gdzie nie zabraknie także rozmów z czołowymi pisarzami i publicystami polskimi, m.in. Bronisławem Wildsteinem, Piotrem Semką, Piotrem Zychowiczem, Włodzimierzem Kowalewskim, Julią Fiedorczuk i Elżbieta Cherezińska. Swoją książkę będzie także promował teleexpressowy duet Marek Sierocki/Maciej Orłoś, stoisko Nexto odwiedzą również m.in. Jerzy Trela, Mikołaj Golachowski, Roman Kołtoń i Janusz Majewski, jednak to tylko część naszych gości. Rozmowom towarzyszyć będą także organizowane przez Nexto konkursy i inne atrakcje.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Literatura
„Bałtyk", czyli kogo „obsmarował" w „Czarodziejskiej Górze" Tomasz Mann
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Literatura
„Bałtyk” Tora Eysteina Øveråsa: tajemnice twórców bałtyckiego kręgu
Literatura
„Świat zagubiony”czyli Polska Ludowa przenosi się w kosmos
Literatura
„Czarodziej śmierci” – nowy kryminał Katarzyny Bondy jak „Breaking Bad” po polsku
Literatura
Jakub Małecki ujawnia szczegóły nowej powieści – „Fabuła wynika z intymności”