Reklama
Rozwiń
Reklama

Koronawirus w Polsce: Najmniej nowych zakażeń od tygodnia

Liczba potwierdzonych wynikami badań przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 74 529 - podało Ministerstwo Zdrowia, informując o 377 nowych zakażeniach i śmierci 15 osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2. Liczba ofiar epidemii w Polsce wynosi 2 203.

Aktualizacja: 14.09.2020 12:31 Publikacja: 14.09.2020 00:55

Koronawirus w Polsce: Najmniej nowych zakażeń od tygodnia

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

zew

Najnowsze dane mówią, że z powodu zakażenia nowym koronawirusem SARS-CoV-2 hospitalizowane w Polsce są 1 972 osoby - to więcej niż dzień wcześniej (o 11) i mniej niż przed tygodniem (o 141). 87 osób wymaga respiratora.

W porównaniu ze stanem sprzed 24 godzin, liczba osób objętych w naszym kraju kwarantanną wzrosła o 238 i wynosi 92 tys. W ujęciu tygodniowym wzrost wynosi 19,7 tys. Nadzorem epidemiologicznym objęto 6 972 osoby (dobowy spadek o 257, tygodniowy - o 125).

Pozostało jeszcze 84% artykułu

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Leki i terapie
Apteki coraz droższe i coraz dalej od pacjenta
Materiał Promocyjny
Aneta Grzegorzewska, Gedeon Richter: Leki generyczne też mogą być innowacyjne
Leki i terapie
Więcej możliwości leczenia dla kobiet z chorobami nowotworowymi
Leki i terapie
„Historyczna” lista refundacyjna. 50 nowych terapii dla pacjentów
Leki i terapie
Popularny lek na otyłość a ryzyko incydentów sercowo-naczyniowych
Materiał Promocyjny
Osiedle Zdrój – zielona inwestycja w sercu Milanówka i… Polski
Leki i terapie
Seniorzy nadużywają leków za darmo. Poznaliśmy dane
Reklama
Reklama