W dzień świętego Justa, patrona miasta, odbywa się tu festiwal Biou. Biou to kiście czerwonych i białych winogron przyczepione do metalowej obręczy w kształcie serca, mające symbolizować pierwsze winne zbiory w danym roku. Są darem dla patrona miasta, pustelnika z zakonu kamedułów żyjącego na przełomie X i XI wieku. Ale nad świętem, jak mówią mieszkańcy miasta, czuwa też duch Ludwika Pasteura, słynnego mikrobiologa, uznawanego za prekursora enologii.
W Arbois spędził niemal całe swoje życie, przeprowadzając eksperymenty nad fermentacją wina. Sam miał w tym regionie winnicę, która nadal produkuje wina osiągające niezmiennie podczas każdego festiwalu astronomiczne ceny.
Arbois to jedna z czterech apelacji departamentu Jura. W XIII w. tutejsze trunki były stawiane na równi z uznanymi winami z Beaune, Bordeaux i Epernay. Przed epidemią filoksery w drugiej połowie XIX w. winnice zajmowały powierzchnię ponad 20 tys. ha. Obecnie ich areał nie przekracza 260 ha. Z Chateau Bethanie współpracuje dzisiaj 135 hodowców winorośli. Podstawą tutejszego winiarstwa jest pieć szczepów – chardonnay, savagnin, poulsard, trousseau i pinot noir. Z poulsard powstają wina różowe, nazywane przez miejscowych coraile, z aromatem moreli, żurawiny, wiśni, a także pieprzu, przypraw i leśnej ściółki. Powstają tu też wina czerwone z poulsard, trousseau (czerwone jagody) i pinot noir oraz białe chardonnay i savagnin.
Najbardziej oryginalne wino to Vin Jaune. Produkuje się je wyłącznie ze szczepu savagnin. Grona zbiera się po przymrozkach, a moszcz po wstępnej fermentacji wiosną przelewa się do beczek, gdzie leżakuje minimum sześć lat. Ma charakterystyczny, wytrawny, orzechowy smak i bursztynowy kolor, który zawdzięcza długiemu dojrzewaniu w beczce pod warstwą komórek drożdżowych, podobnie jak sherry. Zawiera 12 – 15 proc. alkoholu. W Chateau Bethanie leżakuje w 3 tysiącach ogromnych beczek. Po 220 litrów każda.
Vin Jaune można przechowywać nawet przez kilka pokoleń. W 1947 r. Aleksander Grand, historiograf miasta, podał gościom, wśród których był pisarz Francois Mauriac, wino z 1774 roku. Jego prapradziad przycinał winorośl za panowania Ludwika XV, zbierał za Ludwika XVI, a jego pradziad rozlewał je do butelek za pPierwszej Republiki.