W tej samej przestrzeni barwny neon i rzeźba. A nieopodal odciski stóp tancerzy sprzed lat, którym nieznane zdarzenia przerwały taneczne wirowanie. Seria działań artystycznych w ramach projektu „Skarpa.Reaktywacja!" ma zmotywować warszawiaków do poznania historii parku Rydza-Śmigłego i przywrócić zapomnianemu miejscu obywatelskie, społeczne i kulturalne znaczenie. Wernisaż projektu zrealizowanego przez Fundację Culture Shock odbędzie się w sobotni wieczór.
– Zaproszeniem do podjęcia wędrówki przez interesujący nas odcinek Skarpy jest przejście przez kładkę nad ulicą Książęcą – zapowiada Marta Pawlaczek koordynująca przedsięwzięcie z ramienia fundacji. – Po krótkim wprowadzeniu w założenia projektu przez jego autorów, Justynę Wencel i Marcina Chomickiego, zaproponujemy gościom samodzielne odnalezienie elementów instalacji w przestrzeni parku. A później (godz. 20) zachęcimy gości do przyjścia do siedziby fundacji i przedstawimy im historię miejsca, zaprosimy też na projekcję archiwalnych filmów dokumentalnych.
Skarpa.Reaktywacja! Park Rydza-Śmigłego, początek u wejścia do parku przed tablicą informacyjną projektu na Warszawa, al. Na Skarpie, wstęp wolny, sobota (9.07), godz. 19