W piątkowy wieczór wystąpią najlepiej sprzedający się w swoich krajach europejscy artyści, m.in. grupa Gotthard, która w ubiegłym roku w Szwajcarii sprzedała ponad dwa miliony płyt, czy znany z węgierskiej wersji X-Factor Nikolas Tak?cs oraz gość specjalny – Kamil Bednarek. Widzowie w głosowaniu SMS-owym wyłonią najlepszego wykonawcę wieczoru, który otrzyma Bursztynowego Słowika.
Drugiego dnia festiwalu polskie gwiazdy zagrają przeboje grupy The Beatles, która według szacunków sprzedała najwięcej płyt w historii – około miliarda – i która obchodzi w tym roku pięćdziesiąte urodziny. Rozegrany zostanie również koncert towarzyszący Muzodajnia Gwiazd. Wszystkie wydarzenia można będzie obejrzeć na antenie Polsatu.
POLECAMY
Lato Zet i Dwójki
Uniejów jest kolejnym punktem na wakacyjnej mapie koncertów Lata Zet i Dwójki. Wystąpią tam między innymi: Kombi, Myslovitz, Poparzeni Kawą Trzy, Kasia Wilk, Honey, Alan Clark, The Razmus.
NIEDZIELA | 20.05 | TVP 2
39/89 L.U.C. – Zrozumieć Polskę
L.U.C. zaprasza na widowisko muzyczno-teatralne, będące podróżą przez walkę z totalitaryzmami w latach 1939–89. W swoją muzykę artysta wplótł głosy historycznych postaci.
PONIEDZIAŁEK | 23.25 | TVP KULTURA
"Pomiędzy nami a światłem" – trio Możdżer, Danielsson, Fresco
Występ jazzowego tria, który odbył się w 2006 r. podczas promocji nastrojowego albumu „Between Us and the Light".
ŚRODA | 00.00 | TVP KULTURA