Serial "Świat według Kiepskich" jest emitowany na antenie telewizji Polsat od 1999 roku. Stacja pokazała 588 odcinków produkcji. Portal Wirtualnemedia.pl podaje, że Polsat nie planuje kontynuacji "Świata według Kiepskich".

- Po ponad 20 latach nie wykluczam, że zakończymy produkcję "Świata według Kiepskich", których zrealizowaliśmy 588 odcinków - powiedziała portalowi Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat. Dodała, że w serialu występują i występowali aktorzy, których śmiało można nazwać "wybitnymi artystami".

Z informacji portalu wynika, że jednym z powodów zakończenia "Świata według Kiepskich" jest śmierć odtwórców jednych z głównych ról - Dariusza Gnatowskiego (serialowego Arnolda Boczka) i Ryszarda Kotysa (grającego Mariana Paździocha). Gnatowski zmarł w październiku 2020 roku, Kotys - w styczniu 2021 r. Ostatni odcinek "Świata według Kiepskich" nagrano jeszcze z udziałem obu aktorów. Dwa finałowe odcinki serialu wyemitowano na początku grudnia 2021 r.

Nie wykluczam, że zakończymy produkcję "Świata według Kiepskich".

Nina Terentiew

"Świat według Kiepskich" opowiada perypetie rodziny Kiepskich i jej sąsiadów, mieszkańców starej kamienicy we Wrocławiu. Główny bohater, Ferdynand Kiepski (Andrzej Grabowski) to leniwy mężczyzna w średnim wieku, który stara się "zarobić, a się nie narobić", a jego ulubione zajęcia to oglądanie telewizji i picie alkoholu. W serialu występowali, poza Grabowski, Kotysem i Gnatowskim, także Marzena Kipiel-Sztuka, Bartosz Żukowski, Barbara Mularczyk oraz Renata Pałys. W przeszłości z produkcją związani byli także Krystyna Feldman (zmarła w 2007 r.) oraz Bohdan Smoleń (zmarł w 2016 r.).