W Ogrodach Królewskich czeka mnóstwo atrakcji: koncerty, pokazy, warsztaty, animacje. To okazja do familijnego świętowania z okazji Jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego.

Loty balonem pozwolą spojrzeć na panoramę miasta ponad Zamkiem Królewskim i Ogrodami Zamkowymi. Dostępne będzie też bezpłatne zwiedzanie Apartamentów Królewskich na Zamku i stałych ekspozycji w Pałacu Pod Blachą. Temat głównym tegorocznych obchodów jest „Restytucja Zamku Królewskiego. Odbudowa bryły, odtwarzanie wnętrz”.

Muzyczną klamrą Pikniku w Ogrodach Królewskich będą koncerty: melodii wiedeńskich w wykonaniu zespołu Amabile – w samo południe po inauguracji; a wieczorem „Tango jak za dawnych lat” w wykonaniu zespołu Gang Tango.

Czytaj więcej

Biblioteka Stanisława Augusta czeka na pokój na Ukrainie

W programie są także filmowe pojedynki na szpady, demonstrowane przez mistrzów fechtunku i sztuki szermierczej, happening „Pudernice i pantalony” Teatru Akt, pokazy naukowe i warsztaty, wspólne zabawy w strefa animacji, barwne opowieści o super bohaterach lotów balonem i spotkanie z dziennikarzami Polskiego Radia Dzieciom. Piknik jest otwarty dla publiczności od godziny 11 do 21.

Z kolei Muzeum Narodowym w Warszawie inauguruje w ostatni weekend maja obchody Dnia Dziecka . W sobotę zaprasza dzieci do Gmachu Głównego na animację „W bajkowym świecie Chagalla” (w języku polskim i ukraińskim), a w niedziele na warsztat dla rodzin z dziećmi „…na linii ruchu,,,” , malarski plener i warsztat towarzyszący wystawie „Stan rzeczy”

W niedzielę MNW otwiera także w Muzeum Rzeźby w Królikarni trzecią edycję koncertowego muzycznego projektu „Pianokrąg” pianisty i kompozytora Bartka Wąsika, proponując na początek „Etiudy fortepianowe” amerykańskiego kompozytora Philipa Glassa.