Gdy wybuchł stan wojenny, moja żona zorganizowała bal, z którego dochód przeznaczony był na pomoc poszkodowanym przez reżim Jaruzelskiego. Mam cudowną żonę, wzorową matkę i lepszą katoliczkę niż ja, choć dla małżeństwa ze mną i dla dzieci to ona przeszła na katolicyzm. Większość Anglików nie miała pojęcia co się działo z Polską. Tłumaczyłem, występowałem na łamach prasy brytyjskiej, wielokrotnie broniąc interesów Polski. Nawiązałem bliskie kontakty z byłym premierem Wielkiej Brytanii lordem Hume, który stał się rzecznikiem naszych spraw. Moje kontakty z przedstawicielami rządu brytyjskiego, między innymi z panią Thatcher, powodowały rewizję poglądów brytyjskich na zagadnienia związane z Polską.
Ostatnio miałem wykład w naszej ambasadzie w Paryżu dla Francuzów na temat wkładu Polski w II wojnę światową. Oczy szeroko otwierali na informację, że Francja była wyzwalana przez polskie wojska. A przecież historia I Dywizji Pancernej nadaje się na fascynujący film fabularny!
Skończył pan 86 lat i nieustannie krąży po Europie. Skąd pan czerpie na to siły?
Krzywdy wyrządzone naszemu narodowi, a specjalnie memu środowisku, mobilizują mnie do walki. Ignorancja Zachodu oraz manipulowanie przez wpływy komunistyczne polskim społeczeństwem wymaga stałego naświetlania kłamstw i nieprawości.
To praca, której niestety wciąż nie widzę kresu.
Obywatel polski i brytyjski, ur. 22 czerwca 1922 r. w majątku Dzierżanowo. Uczył się w gimnazjum im. Jana Zamoyskiego w Warszawie i im. Księdza Jana Długosza we Włocławku. We wrześniu 1939 r. przez Rumunię dotarł do Francji. Następnie ewakuował się z wojskiem generała Sikorskiego do Anglii. Jako oficer I Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka latem 1944 r. uczestniczył w walkach zamknięcia Worka Falaise w Normandii, wyzwalaniu Francji, Belgii, Holandii i wkroczeniu do Niemiec. Po wojnie, po trudnych początkach w Wielkiej Brytanii, został przedstawicielem fabryk amerykańskich i belgijskich związanych z mechanizacją przemysłu. W wieku 43 lat ożenił się z Caroline, córką lorda i lady Grenfell, rodziny od pokoleń związanej z dworem królewskim. Ślub odbył się w Izbie Lordów w Londynie. Syn Stefan i córka Helena mieszkają w Wielkiej Brytanii.
Założył Fundację Upamiętnienia Pierwszej Polskiej Dywizji Pancernej Generała Stanisława Maczka, której celem jest podtrzymywanie przyjaźni między Polską a wyzwalanymi miastami Francji, Belgii i Holandii. Przewodniczył komitetom, które zbudowały pomniki dywizji: w Duns w Szkocji (Pułków Pancernych) oraz w Warszawie (I Dywizji Pancernej). Przewodniczył Polskiej Radzie Bibliotecznej w Londynie opiekującej się archiwami Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Był redaktorem książek, m.in. "Żołnierze generała Maczka".
Odznaczony: Krzyżem Walecznych i odznaczeniami alianckimi okresu wojny, Komandorią Polonia Restituta, belgijskim Orderem Leopolda , francuską Legią Honorową.