Andrzej Cała, współautor leksykonu r&b i soul, nie szczędzi słów zachwytu: – To najważniejszy i najciekawiej zapowiadający się warszawski koncert od czasu występu Jill Scott. Zobaczymy ludzi od kilku lat uważanych za wizjonerów nowych czarnych brzmień.

Cała będzie jednym z 300 osób, które w piątek o godz. 20 na Nowym Świecie 27 obejrzą show. Warto wydać 50 zł, bo ma on być perłą w koronie organizowanego w ramach Powiększenia, zaledwie półrocznego cyklu Warsoul.

– Sa-Ra znajdowali się na naszej liście marzeń, ale nie podejrzewaliśmy nawet, że uda się ich zaprosić tak szybko – mówi didżej Maceo Wyro, animator wydarzenia. I żartem dodaje: – Chcieli do Polski przyjechać i nie mogliśmy im odmówić.

Dokonania trio traktuje jednak serio, uważając, że wspaniale podejmuje wizjonerską spuściznę Parliamentu, Prince’a, OutKast i N.E.R.D. Dla niego to dźwięki nowatorskie, pozbawione barier, niezwykle seksowne.

O ile jednak jest fanem studyjnych produkcji Amerykanów, zwłaszcza tegorocznej płyty „Nuclear Evolution: The Age of Love”, o tyle nad tym, jak wypadną na żywo, się zastanawia.

– Z pewnością żaden z nich nie jest wokalistą na miarę D’Angelo. Ale muzyka to nie olimpiada – wyjaśnia.

Sa-Ra za granicą występują w duecie, bo producent Shafiq Husayn ma problemy z prawem i od lat nie może otrzymać paszportu. Lubią jednak dokoptowywać lokalnych instrumentalistów i... tancerki go-go.

Maceo tancerek na scenie nie planuje – bo to w złym guście, a u nas panie takie nawykły do ochroniarzy i pląsów w rytm Aerosmith. Rodzimi muzycy za to będą. By nie psuć niespodzianki, zdradzimy tylko jedno nazwisko. Zagra Marek Piotrowski z Planu B, niegdyś współzałożyciel grupy Sistars.

[ramka] [b] Co jeszcze w Powiększeniu:[/b]

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ

[b]5.11 - czwartek[/b]

BlowUp!

Sqbass to wokalista, gitarzysta i dj.

Grał w większości dobrych klubów w Polsce, na festiwalach takich jak Heineken Open'er, Coke Festival, Orange Warsaw Festival, Wianki, Creamfields, występował w Londynie, we Włoszech, Francji, Czechach. Współpracował miedzy innymi z takimi artystami jak Smolik, Fisz Emade.

godz. 21:00

wstęp free

[b]7.11 - sobota[/b]

Bogusz JR

Działa na scenie klubowej od 1990 roku. Od początku propaguje Acid Jazz, Funk, Beatz&Break

Envee

Muzyk, DJ i producent, członek i współzałożyciel kolektywu dj-skiego "Niewinni Czarodzieje", znanego na świecie dzięki londyńskiej wytwórni Fluid Ounce jako Innocent Sorcerers.

godz. 22.00

wstęp 10 zł

[b]8.11 - niedziela[/b]

Germ Studies (Chris Abrahams/Clare Cooper) (AUS)

Anthea Caddy & Thembi Soddell (AUS)

koncerty w ramach festiwalu [link=http://www.movingcloser.com.pl/]Moving Closer[/link]

godz. 20.00

wstęp 10 zł

[b] 9.11 - poniedziałek[/b]

[b] Chris Abraham[/b]s solo piano (AUS)

[b]Clare Cooper[/b] solo harp (AUS)

koncerty w ramach festiwalu [link=http://www.movingcloser.com.pl/]Moving Closer[/link]

godz. 20.00

wstęp 10 zł

[b]10.11 - wtorek (przed Dniem Niepodleglości)[/b]

aFRYKASY / Mamadou Diouf,

Grajek Krawiec, Senhor Efebo (conga, pandeiro), afrobeat, muzyka etniczna, reggae, frykasy

[b] Mamadou Diouf[/b]

wokalista pochodzący z Senegalu i mieszkający w Polsce, z wykształcenia lekarz weterynarii, śpiewa w języku wolof, po polsku i francusku , współtwórca portalu [link=http://www.afryka.org]www.afryka.org[/link], współpracuje z portalem [link=http://www.kontynent.waw.pl/]www.kontynent.waw.pl[/link].

[b]Senhor Efebo[/b]

Kongi, perkusjonalia, pandeiro.

Szaleniec rytmiczny, pochłonięty bez granic w zgłębianiu kunsztu gry na kongach i instrumentach perkusyjnych. Od 2003 roku związany z grupą pekusyjną Sambasim. Współpracował z takimi zespołami jak Joao Nascimento e Banda, Azas, Ritmodelia, Micanga, Sambal.

[b]Grajek Krawiec[/b]

dj, promotor, happener, trwale związany z klubem Powiększenie

[link=http://www.groove.pl]www.groove.pl[/link]

[link=http://www.afrobeat.pl]www.afrobeat.pl[/link]

godz. 21:00

wstęp 5 zł

[b] 11.11 - środa[/b]

[b] Shofar Quintet[/b]

(feat. Michael Zerang and Clementine Gasser)

koncert w ramach festiwalu Moving Closer

godz. 20.00

wstęp 20/30 zł

[link=http://klubpowiekszenie.blogspot.com/ ]klubpowiekszenie.blogspot.com[/link] [/ramka]