Z Kulturą na Ty - poleć swoje wydarzenie kulturalne

W piątek dzień z muzyką reggae i dancehall. Gwiazdą wieczoru będzie Vavamuffin. Trzech znakomitych „nawijaczy" – Pablopavo, Reggaeneratora i Gorg – i ich koledzy w Polsce nie mają sobie równych. Proponowana przez nich energetyczna, pełna znakomitych rytmów muzyka świetnie się sprawdza na koncertach. Wcześniej pobujamy się do jamajskich rytmów serwowanych przez Indios Bravos, Paprika Korps, Junior Stars i Heart Soul Mind.

W sobotę główny koncert, na którym tradycyjnie już wystąpi Kult (te słynne, przesycone niesamowitą energią i klimatem występy od lat przyciągają tłumy). Jako drugą gwiazdę organizatorzy zapowiadają Strachy na Lachy. Zespół prowadzony przez Krzysztofa „Grabaża" Grabowskiego oprócz utworów ze swojej ostatniej płyty „Dodekafonia" na pewno zagra też starsze kawałki.

Grupy Kazika i „Grabaża" supportować będą: Plagiat 199, Living on Venus oraz Maki i Chłopaki. Ostatni koncert – 21 maja na Agrykoli (wystąpią na nim m.in. O.S.T.R. i Brodka).

Do zabawy zapraszają też przyszli medycy. Na sobotnich Medykaliach jako gwiazda zagra coraz popularniejsza grupa Akurat. Założona w 1994 r. w Bielsku-Białej formacja nagrała zaledwie cztery płyty, ale jej trzykrotne fantastyczne występy na Przystanku Woodstock zrobiły z niej zespół kultowy. Wcześniej zobaczymy świetny postpunkowy zespół Farben Lehre z Płocka, koszalińską Raggafaya, grającą ska Całą Górę Barwinków i młodą formację Grand Mal.

Z kolei studenci Akademii Obrony Narodowej w środę świętują w rytm muzyki Mariki, zespołów Sofa i Sensithief oraz Sidneya Polaka.

Dzień później można pójść do żaków na AWF. Impreza ma być utrzymana w klimacie reggae, a jej głównym punktem jest występ wrocławskiej kapeli Natural Dread Killaz łączącej reggae, dancehall i rap. Wcześniej na scenie zobaczymy Ras Luta & Riddim Band i RaggaFaya.

Juwenalia UW, kampus, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, program: www.juwenalia.uw.edu.pl, wstęp wolny (6.05) lub bilety: 25 – 35 zł (7.05), piątek (6.05) – sobota (7.05), od godz. 16; Medykalia, Medyk, ul. Oczki 1a, program: www.medykalia2011.pl, wstęp wolny, sobota (7.05), od godz. 15.30; Juwenalia AON, kampus, al. Chruściela „Montera" 103, program: www.majowewibracje.pl, wstęp wolny, środa (11.05), od godz. 17; Juwenalia AWF, kampus, ul. Marymoncka 34, program: www.lastfm.pl, wstęp wolny, czwartek (12.05), od godz. 11

 

Autopromocja
Nowość!

Trzy dostępy do treści rp.pl w ramach jednej prenumeraty

ZAMÓW TERAZ