- Na stronie z propozycjami komunijnych prezentów o 40 proc. częściej przeglądano prezenty sportowe niż upominki z kategorii: nowinki technologiczne. Prezenty edukacyjne jak encyklopedie, czy programy multimedialne, znalazły się dopiero na trzecim miejscu - mówi Magdalena Zasuń z Okazje.info.

Najbardziej popularne okazały się trampoliny, których zakupem w kwietniu interesowało się prawie cztery razy więcej internautów  niż miesiąc wcześniej.

- Trampolina to prezent atrakcyjny dla dzieci i dostępny w szerokim przedziale cenowym. Koszt zależy głównie od wielkości i dodatkowego wyposażenia, np. siatki zabezpieczającej. Najpopularniejsze modele kosztują od 350 do 900 zł. - dodaje Magdalena Zasuń. Na topie już od kilku sezonów pozostają też rolki (wzrost zainteresowania o 7 proc.) i bardziej tradycyjne - rowery (wzrost o 32 proc.).

Spośród tańszych prezentów często wybierany jest aparat cyfrowy. W komunijnym okresie zdecydowanie preferowane są niewielkie kompakty. Największy wzrost popularności odnotowały proste modele, których cena to maksymalnie 600 zł.

Lustrzanki cyfrowe, które kosztują minimum1000 zł nie mieszczą się już w limicie komunijnych wydatków. O ile popularność cyfrówek wzrosła w badanym okresie o 25 proc., to lustrzanek – spadła o 14.

Dane pochodzą z serwisu zakupowego okazje.info