Atomowy debiut dzięki YouTube

Conor Maynard zaczął od coverów umieszczanych w sieci. Dziś uważany jest za sensację elektronicznego popu

Publikacja: 29.07.2012 16:00

Atomowy debiut dzięki YouTube

Foto: East News/Rex/Media Punch

Conor Maynard,


Contrast

,


Parlophone/EMI

Mijają czasy, gdy debiutanci starali się za wszelka cenę zwrócić na siebie uwagę wytwórni płytowych w nadziei na łut szczęścia. Słabnąca pozycja koncernów fonograficznych nie pozwala mieć złudzeń. Dzisiejsze gwiazdki skutecznie lansują same siebie w sieciach elektronicznych. Najnowszym przykładem jest Conor Maynard, okrzyknięty nową rewelacją brytyjskiej rozrywki.

19-latek z Brighton  kilka lat temu zaczął umieszczać na poralu YouTube własne wykonania znanych piosenek. Od 2009 r. z poznanym w sieci raperem Anthonym „Anth" Melo  umieszczał covery artystów takich jak Rihanna („Only Girl") czy Ne-Yo (Beautiful Monster"). Ne-Yo był pod takim wrażeniem, że skontaktował się z nastolatkiem i zaczął z nim współpracę. Wkrótce dostrzegli Maynarda i inni.

W 2011 r. Conor podpisał kontrakt z wytwórnią Parlophone , a teraz wydał debiutancki album studyjny „Contrast". Zapowiadający go singiel „Can't Say No", wyprodukowany przez trio The Invisible Men, trafił na drugie miejsce brytyjskiej listy przebojów, a wideo tego kawałka obejrzały go w sieci trzy miliony fanów.

Drugim hitowym numerem na płycie Conora jest „Vegas Girl", jeszcze jedna kooperacja solisty z The Invisible Men, przypominająca piosenki Neptunes, Missy Elliott i plejady podobnych. Otóż to, Maynard, obdarzony niezłym neosoulowym głosem, stylistycznie jest stale do kogoś podobny. Obok wymienionych już, blisko mu do produkcji innych jego współpracowników, zwłaszcza Pharella Williamsa. Najciekawiej jeszcze brzmi w „Better than You", w duecie z Ritą Orą. To  jednak dopiero zadatek na oryginalność w przyszłości.

Kultura
„Nie pytaj o Polskę": wystawa o polskiej mentalności inspirowana polskimi szlagierami
Kultura
Złote Lwy i nagrody Biennale Architektury w Wenecji
Kultura
Muzeum Polin: Powojenne traumy i dylematy ocalałych z Zagłady
Kultura
Jeff Koons, Niki de Saint Phalle, Modigliani na TOP CHARITY Art w Wilanowie
Kultura
Łazienki Królewskie w Warszawie: długa majówka