Archiwum Krzysztofa Komedy, przekazane w 2011 r. przez jego spadkobierców Irenę Orłowską i Tomasza Lacha, zawiera rękopisy muzyczne, notatki, korespondencję, fotografie i dokumenty osobiste.

Wśród licznych partytur znajduje się między innymi muzyka do filmów fabularnych, takich jak: "Jutro premiera" (1961), "Zbrodniarz i panna" (1963), "Smarkula" (1963), "Prawo i pięść" (1964), "Nieustraszeni pogromcy wampirów" (1967), "Riot" (1968), "Dziecko Rosemary" (1968). Przekazane BN rękopisy muzyczne wraz ze znajdującymi się w archiwum listami montażowymi oraz licznymi notatkami artysty w wielu przypadkach ilustrują proces powstawania kompletnych dzieł filmowych. Archiwum zawiera także rękopisy pojedynczych utworów Komedy, takich jak "Crazy Girl" (1961) z filmu "Nóż w wodzie", "Svantetic" (1965), "Night-time Daytime Requiem" (1967), a także muzykę do spektakli teatralnych.

Wśród spuścizny Kompozytora znajdują się również rękopisy stanowiące nieznane aranżacje standardów jazzowych oraz nigdy niewykorzystane przez artystę autorskie kompozycje.

Dołączona została korespondencja z firmami fonograficznymi, wytwórniami filmowymi, teatrami, filharmoniami oraz jazz clubami, jak i listy prywatne do żony Zofii oraz rodziców. Część tej korespondencji dokumentuje przyjaźń z Romanem Polańskim. Zbiór fotografii zawiera oficjalne portrety muzyka, zdjęcia prywatne z czasów dzieciństwa i wczesnej młodości, licznych podróży oraz koncertów. Dopełnieniem zbioru są taśmy szpulowe zawierające nagrania utworów kompozytora.

Uroczyste podpisanie umowy darowizny w Pałacu Rzeczypospolitej stało się okazją do niecodziennego spotkania kilkudziesięciu wybitnych przedstawicieli polskiego środowiska jazzowego, związanych z Komedą i jego twórczością. Spuścizna Komedy stała się kolekcją założycielską tworzonego w BN Archiwum Jazzu Polskiego. Od tego czasu BN otrzymuje kolejne archiwa znakomitych muzyków jazzowych. Dzięki temu fenomen kulturowy, jakim był jazz polski, będący nie tylko gatunkiem muzycznym, ale także przestrzenią wolności w czasach zniewolenia, zostanie zachowany dla przyszłych pokoleń.