Ogłoszono pierwsze gwiazdy i już dzisiaj można kupić trzydniowe karnety na OFF Festival, uprawniające do zobaczenia wszystkich koncertów w Dolinie Trzech Stawów. Cena karnetu do końca lutego to jedyne 180 złotych. Od marca karnety będą droższe.

Idole Arcade Fire

Neutral Milk Hotel nagrał płytę "In the Aeroplane Over the Sea", którą zachwycił dziennikarzy wpływowego serwisu Pitchfork. Przyznali mu 4. miejsce w rankingu najlepszych płyt lat 90.

Zachwycił także muzyków Arcade Fire, dziś najważniejszego młodego alternatywnego zespołu, który  czerpie z pomysłów Neutral Milk Hotel.

Kultowy już dziś album wciąż gwarantuje dużo emocji, łączy folkowe melodie z brzmieniem spod znaku lo-fi. Rozedrgany głos Jeffa Manguma wyśpiewuje historie, w których nawiązuje, między innymi, do tragicznych losów Anny Frank.

Glenn Branca

Nowojorski guru przesterowanych dźwięków. Jedna z najważniejszych postaci sceny no wave. Po tym jak nie powiodło się zespołowi Theoretical Girls, rozpoczął karierę solową.

W jego muzyce słychać wpływy Steve'a Reicha i The Velvet Underground. W grupie Branki swoją przygodę z muzyką rozpoczynali gitarzyści Swans i Helmet. Pod jego okiem dojrzewali Kim Gordon i Thurston Moore, dzisiejsi liderzy Sonic Youth.

Glenn Branca będzie też kuratorem na Scenie Eksperymentalnej.

Autopromocja
Bezpłatny e-book

WALKA O KLIMAT. Nowa architektura energetyki

POBIERZ

Holden

"The Inheritors", pierwszy album Holden od siedmiu lat, zebrał świetne recenzje i został wybrany najlepszą płytą 2013 r. przez specjalizujący się w elektronice portal Resident Advisor.

Holden przywraca pamięć o analogowych syntezatorach KLF, kosmicznych podróżach Cluster i ezoteryce brytyjskiej psychodelii sprzed półwiecza. Nie boi się również tanecznych form.

Oranssi Pazuzu

Finowi łączą stylistykę free, trans psychodelicznego rocka lat 70. z brzmieniami charakterystycznymi dla dzisiejszego black metalu. "Velonielu", trzeci album Oranssi Pazuzu, to jedna z najlepszych płyt z muzyką ekstremalną minionego roku.

Fuck Buttons

Andrew Hung i Benjamin Power, artyści z triphopowego Bristolu, zaczęli od inspiracji Aphex Twin i Mogwai. Podczas inauguracji Igrzysk Olimpijskich zagrali potężne "Olimpians". Ich najnowsza płyta "Slow Focus" pełna jest apokaliptycznych wizji z akompaniamentem potężnych bitów i armii syntezatorów.

Perfume Genius

Mike Hadreas uważany jest za utalentowanego spadkobiercę Xiu Xiu i Anthony & The Johnsons. Upodobał sobie podobnych, transgresyjnych bohaterów. Perfume Genius śpiewa o załamanych nadwrażliwcach, ofiarach przemocy, przyszłych samobójcach pielęgnujących swe traumy. Na muzykę składają się liryczne frazy pianina, delikatne uderzenia w perkusję, subtelne chórki. Jeden z teledyków zespołu został usunięty z YouTube. Na OFF Festival cenzura mu nie grozi.

Karnety

Cena karnetu nie obejmuje w tym roku miejsca na polu namiotowym. Można dokupić je osobno - za 60 złotych. Cena obejmuje nocleg od piątku 1 sierpnia do poniedziałku 4 sierpnia.

Tak jak zawsze odbędzie się klubowe Before Party w centrum Katowic, w czwartek 31 lipca. Potrzebne jednak będą wejściówki.

Szczegóły na oficjalnej stronie OFF Festival Katowice www.off-festival.pl.

Jacek Cieślak