- Liczymy na ścisłą współpracę, wzmocnienie strategicznego partnerstwa Litwy i Polski - napisał (po polsku) Linas Linkevičius, składając gratulacje nowemu szefowi MSZ Jackowi Czaputowiczowi.

Wcześniej podziękował za współpracę Witoldowi Waszczykowskiemu. Podobne słowa do ustępującego ministra skierował szef łotewskiego MSZ Edgars Rinkevičs. Z nowym kolegą, Czaputowiczem, chce kontynuować intensywny dialog w sprawach bezpieczeństwa regionalnego i kwestiach dwustronnych.

Na "owocną współpracę na rzecz wzmacniania partnerstwa strategicznego" Ukrainy i Polski liczy Pawło Klimkin. "Przyjaźń między naszymi krajami i społeczeństwami jest ogromną wspólną wartością, jesteśmy skazani na sukces" - napisał po polsku ukraiński minister.

Na razie na Twitterze nie ma reakcji ze strony szefów dyplomacji najważniejszych krajów Unii Europejskiej, milczą ministrowie z Niemiec (Sigmar Gabriel) i Francji (Jean-Yves Le Drian),a także Brytyjczyk Boris Johnson, którego Partia Konserwatywna jest z PiS w jednym unijnym ugrupowaniu Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy.

Nie odezwali się na mediach społecznościowych także przedstawiciele rządów krajów Grupy Wyszehradzkiej.