"Jako wieloletni płatnik abonamentu radiowo-telewizyjnego kieruję prośbę do Telewizji Polskiej, aby wyemitowała reportaż braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" na antenie programu TVP1 lub TVP2, tym samym dając pod obiektywny osąd jego treść widzom telewizji publicznej" - napisał Jurek Owsiak na Facebooku.

Czytaj także: "Tylko nie mów nikomu": Ksiądz Olejniczak odchodzi z kapłaństwa 

Jak podaje Onet, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przypomniał także, że zgodnie z art. 21, ust.1, Ustawy o radiofonii i telewizji, TVP realizuje misję publiczną, oferując na zasadach określonych w ww. ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu. Owsiak poinformował również, że wysłał w tej sprawie list do Jacka Kurskiego, szefa TVP.

W sobotę premierę miał film dokumentalny o pedofilii wśród duchownych, ”Tylko nie mów nikomu”, autorstwa Tomasza Sekielskiego oraz jego brata Marka. Film, który dostępny jest za darmo na platformie YouTube ma już ponad 7 mln wyświetleń.