Reklama

Michał Wójcik: Jesteśmy wielkim narodem. I nie damy sobie, żeby ustawy gdzieś były pisane na zewnątrz

- Uchwała, która została podjęta przez trzy izby Sądu Najwyższego jest uchwałą, która nie wywołuje skutków prawnych. To uchwała bezskuteczna. Naruszono przepisy prawa - przekonywał w piątek w TVP wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.

Aktualizacja: 24.01.2020 21:50 Publikacja: 24.01.2020 21:22

Michał Wójcik

Michał Wójcik

Foto: tv.rp.pl

qm

W czwartek połączone izby Sądu Najwyższego wydały uchwałę, zgodnie z którą sędziowie powołani przez nową Krajową Radę Sądownictwa nie powinni orzekać. SN stwierdził, że uchwała obowiązuje od piątku, i w ten sposób uratował orzeczenia wydane do tej pory przez te składy – które pozostają ważne. Uchwała działa więc na przyszłość i wynika z niej, że jeśli sędziowie ci nadal by orzekali, ich wyrokom grozi nieważność (w procedurze cywilnej) lub stwierdzenie, że sąd był nienależycie obsadzony (w procedurze karnej).

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kraj
„Wstyd i hańba tacy radni”. Kulisy głosowań w sprawie nocnej prohibicji w Warszawie
Kraj
Metamorfoza Warszawy Wschodniej. PKP ogłasza przetarg na 4 mld zł
Kraj
Początek roku szkolnego w Warszawie: Trzy nowe podstawówki, kąciki wyciszenia i 280 tys. uczniów
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Materiał Promocyjny
Polska kolej w ofensywie inwestycyjnej dzięki miliardom z KPO
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama