Obława na sprawcę napadu na kantor. Postrzelił dwie osoby

Trwa policyjna obława na napastnika, który wczoraj wieczorem napadł na kantor w centrum Olsztyna. Dwoje pracowników zostało rannych.

Aktualizacja: 23.01.2021 11:16 Publikacja: 23.01.2021 10:00

Obława na sprawcę napadu na kantor. Postrzelił dwie osoby

Foto: Fotorzepa, Łukasz Solski Łukasz solsk solsk

Właściciel kantoru ufundował nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy. Oferuje 100 tys. zł.

Wczoraj między godziną 18 a 19 do placówki FlyingAtom przy ul. Głowackiego w Olsztynie, wszedł uzbrojony zamaskowany napastnik.

Firma jest kantorem bitcoinowym, ale sprzedaje także złoto. Biuro, w którym dokonano napadu, mieści się w ścisłym centrum Olsztyna, na czwartym piętrze wieżowca, w którym siedzibę ma również m.in. Wojewódzki Urząd Pracy.

- Ten człowiek umówił się na dużą transakcję, chciał kupić złoto za 450 tysięcy złotych – 60 uncji. W kantorze były trzy osoby: dwie z nich postrzelił, jedna uciekła z kantoru i wezwała policję. Ten nasz współpracownik jest obecnie przesłuchiwany na policji – mówił wieczorem Dawid Muszyński, przedstawiciel firmy FlyingAtom cytowany przez Radio Olsztyn.

Dwa strzały napastnik oddał w kierunku pracownika kantoru, raniąc go w klatkę piersiową. Stan mężczyzny jest bardzo poważny. - Paweł walczy o życie w szpitalu - przekazał wieczorem Dawid Muszyński.

Kobietę napastnik postrzelił w nogę, jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Trafiła ona do szpitala MSWiA w Olsztynie, mężczyzna do Szpitala Wojewódzkiego.

Wcześniej sprawca napadu miał grozić bronią także osobie, która na parterze budynku pełniła ochronę. Jak podawała policja bandyta zabrał złotą biżuterię o nieustalonej na razie wartości i uciekł pieszo.

Już wieczorem w Olsztynie zarządzono policyjną obławę na bandytę. Do poszukiwań używano m.in. psa tropiącego. Nadal są blokady dróg i kontrole samochodów.

Zaraz po napadzie policjanci przeszukali najbliższą okolicę. Później zablokowali m.in. aleję Sikorskiego i ulicę Krasickiego, sprawdzany był każdy przejeżdżający tamtędy samochód.

W wieżowcu przy Głowackiego, na czwartym piętrze, gdzie mieści się kantor do tej pory pracują śledczy, a wejście do budynku jest pilnowane przez policjantów.

Firma, na którą dokonano napadu ufundowała 100 tysięcy złotych nagrody za wskazanie sprawcy – poinformował przedstawiciel kantoru. Informacje o sprawcy napadu z bronią można jej przekazać pod adres: olsztyn@flyingatom.com.

Śledztwo w sprawie napadu prowadzi grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem olsztyńskiej prokuratury.

Właściciel kantoru ufundował nagrodę za pomoc w ujęciu sprawcy. Oferuje 100 tys. zł.

Wczoraj między godziną 18 a 19 do placówki FlyingAtom przy ul. Głowackiego w Olsztynie, wszedł uzbrojony zamaskowany napastnik.

Pozostało 91% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Kraj
PiS przeciwko Holland. „Prezydent Duda segreguje Polaków na podstawie oglądanych filmów”
Materiał Promocyjny
Zwinny, wyrazisty i dynamiczny. SUV, który bryluje na europejskich salonach
Kraj
Kampania wyborcza - podsumowanie
administracja
Wizy za łapówki. Kulisy afery w MSZ
Kraj
Macewy pod posadzką remizy koło Chełma
Materiał Promocyjny
THE FUTURE OF FINANCE
Kraj
Elżbieta Witek o orędziu Tomasza Grodzkiego: Kłamstwa nie mogą pozostać bez odpowiedzi
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej